З нагоди Дня прикордонника та Дня журналіста, який через кілька днів відзначатимуть журналісти України, навчальний центр Державної прикордонної служби “Оршанець” провів для представників преси день відкритих дверей.
Працівники центру не без гордості показали журналістам недавно оновлені навчальні класи, оснащені за останнім словом техніки. Курсанти Центру (а він єдиний в Україні, який готує молодший склад працівників Державної прикордонної служби) навчаються на новітньому обладнанні. Вони за 6 місяців повністю опановують не лише основні навики необхідні для успішного несення служби, але й необхідні знання права та вміння працювати із суперсучасною апаратурою для виявлення порушників кордону, «липових» паспортів, тощо. На території центру є навіть точна копія пункту перетину кордону у натуральну величину, повністю об лаштована як справжня.
- Це для того, щоб курсанти отримували практичні знання, уміння та навики, у, так би мовити, в умовах, найбільш наближених до реальних, – пояснили офіцери – працівники центру.
Опісля екскурсії по території центру та його навчальних корпусах і музею, прикордонники показали журналістам той арсенал зброї та бойової техніки, за допомогою якої вони у будь-яку мить готові захистити кордони Вітчизни.
А за для більшого ефекту вони продемонстрували бойову міць своєї зброї, провівши стрільби бойовими набоями. Особливо глядачів із журналістського цеху вразила стрільба із крупнокаліберного кулемета БеТееРа та із гранатомета. Ляскало так, що аж вуха позакладало.
Однак між навчальною зброєю та табельною, із якою потім прикордонники заступають на службу, є певна різниця. Більшість курсантів носять у кобурі не пістолет, а його дерев’яний макет (тільки незначна частина курсантів носять списані пістолети Макарова). У центрі курсантів навчають методики ведення бою без зброї та зі стрілецькою зброєю, що є на озброєння Прикордонної служби. А є у них автомати АК 74 (калібр 5,45), снайперські гвинтівки Драгунова, на навчальному БеТееРі встановлено штатні кулемети – крупнокаліберний КПВТ та кулемет Калашникова танковий.
Не дивлячись на те, що як табельну зброю Служба використовує пістолети Макарова та український пістолет «Форт», оволодіння ж практичними навичками у стрільбі із пістолета відбувається за використання старих пістолетів «ТТ». Навіть при демонстрації стрільби для журналістів добряче «поношена» «тетешка» відмовлялась працювати у руках досвіченого інструктора.
Дмитро Чонка
Думка читачів