Депутат Черкаської обласної ради від політичної партії “Фронт змін” Наталія Старікова пропонує створити робочу групу, яка би перевірила якість знань, отриманих учнями із закритих протягом 2011-2012 р.р. 39 шкіл області.
Із відповідною пропозицією вона звернулася до членів постійної комісії облради з питань освіти, науки, культури, духовності, молодіжної політики та спорту, до Головного управління освіти й науки облдержадміністрації.
– Школа – осердя будь-якого населеного пункту, зокрема села. Закінчується навчальний рік, ще трохи – і випускники вирушать у доросле життя. Яку освіту дала їм школа? Чи задовільна якість знань для вступу у вищі навчальні заклади? Чого і як навчили учнів інших класів? Чи комфортно було дітям навчатися, по суті, в “чужих школах” – в іншому колективі і під керівництвом інших педагогів? Чи працевлаштовані педагоги, звільнені після закриття шкіл? Вважаю, це й має з’ясувати робоча комісія, – говорить Наталія Старікова. ¬– Результатами її діяльності, на мою думку, має бути реальні кроки поліпшення освіти, особливо на селі – відновлення школи, придбання шкільного автобусу, закупівля підручників, розширення викладацького штату.
Упродовж 2011-2012 років в Черкаської області закрили 22 школи, реорганізували 17. Так, за інформацією ГУ освіти й науки облдержадміністрації, у 2011 році було ліквідовано 17 шкіл: в Городищенському, Маньківському, Монастирищенському, Уманському, Тальнівському районах та м.Смілі – по одній, у Корсунь-Шевченківському – 3, у Смілянському – 2, у Канівському районі – 6. У 2012 році ліквідували ще 5 загальноосвітніх навчальних закладів: у Кам’янському і Маньківському районах – по 2 школи, на Тальнівщині – одну. Із ліквідованих шкіл звільнено 162 працівника. У планах на цей рік – закрити ще 10 шкіл, звільнивши 144 учителя.
За словами Наталії Старікової, ситуація із ліквідацією шкіл на Черкащині перебуває на контролі опозиційних депутатів Верховної Ради. Зокрема, голова парламентського Комітету з питань науки і освіти, нардеп від фракції “Батьківщина” Лілія Гриневич має наміри звернутися до керівництва тих областей, де масово закривають школи (крім нашого краю, це ще Донеччина, Вінниччина, Хмельниччина). Депутат з’ясовуватиме об’єктивність причин, з яких ліквідували чи реорганізували навчальні заклади, якість навчання школярів.
Думка читачів