Наталія Старікова чи не найактивніша депутатка Черкаської обласної ради. Опозиціонерка виступає на сесіях із гострою критикою влади, вона серед лідерів на мітингах, приймає черкащан у громадських приймальнях, проводить зустрічі й слухання… Її енергії вистачає на все! Такі політики місцевих масштабів є своєрідною єднаючою ланкою між “маленькими українцями” й Великою Політикою.
Новий рік – традиційний час для підбиття підсумків. Чим позначився для Вас рік, що минає?
Це був рік, насичений подіями. У січні я знову стала бабусею, незабаром Артемчику виповниться рік. Приймала активну участь у багатьох політичних акціях: Врадіївська хода, “Черкащина – настав час діяти!”, Євромайдан. Хіба можна лишатися байдужим, коли у твоїй державі паплюжать конституційні права людей і моральні принципи? Проводила громадські слухання в Черкасах, Кам’янці, Каневі, Смілі. Область потерпає від проблем і їх треба вирішувати. До кого можуть звернутися люди по допомогу? До свого депутата! На мою думку, депутат будь-якого рівня не має ні людського, ні громадянського права ігнорувати своїх виборців, з’являючись, як “ясне сонечко” раз на рік. Люди делегують депутату свої повноваження. Саме від його принциповості залежить, чи буде у раді представлено позиції конкретної громади, чи будуть вирішені її нагальні проблеми. А це значить зміни по всій країні. У свою чергу, виборці мають знати свого депутата і вимагати від нього виконання обов’язків.
Тому робота має бути постійною. У цьому році в Черкаському районі, Кам’янці й Мошнах відкрилися мої нові приймальні як депутата обласної ради. Три роки працює приймальня в Черкасах. Разом із помічниками ми прийняли близько тисячі людей, кожному, хто потребував, допомогли – кому порадою, кому ділом.
Мій життєвий принцип – постійне самовдосконалення. Маю три освіти, не сиджу на місці і постійно відвідую тренінги, семінари. Треба рухатися вперед, спілкуватися з новими, цікавими людьми. Політика вимагає володіння певним багажем досвіду й знань. Саме тому й досі сиджу за партою.
В обласній організації ВО “Батьківщина” Ви відповідаєте за координацію роботи депутатів-”батьківщинівців” у місцевих радах. Якою, на Вашу думку, є формула успіху депутата?
Має бути два необхідних складника: активна громада і небайдужий до вирішення її проблем депутат. Одне без одного: депутат без громади, а громада – без депутата, мало що можна зробити. Депутат сильний, коли його підтримує громада. Результативними є тільки спільні зусилля. Громада і депутат працюють разом – і перемагають!
Улітку до мене звернулися мешканці Черкас, які проживають по бульвару Шевченка, 132. Вони протестувати проти будівництва перед будинком магазину. Власник магазину їх надурив, надурив міську владу, обіцяючи збудувати зупинку громадського транспорту. В результаті спільними діями ми домоглися, що будівництво було заборонено. І прикладів співпраці депутата й активної громади я можу розповісти багато. У Софіївці Черкаського району, в Луках та Беркозівці на Канівщині селяни не допустили закриття школи, в Каневі – підвищення вдвічі ціни на гуртожиток одного з навчальних закладів, разом із громадою ми не дозволили закрити лікарню в Кам’янці. У Мошнах “вибили” для жінки, яка 9 років не ходить, інвалідний візок.
Ви очолювали виборчу кампанію кандидата в народні депутати по 197 округу Леоніда Даценка. В результаті, він переміг. Чим “узяв” виборців Даценко?
За даними ЦВК Леонід Даценко набрав 63,51% (або 33 тис. 372) голосів виборців, тоді як його найближчий конкурент Сергій Червонописький – 23,3% (або 12 тис. 243) голосів.
Леонід Миколайович став єдиним опозиціонером, який переміг на довиборах у 5 проблемних округах.
Я вдячна громаді округу за довіру, спільну працю й результат. Даценко постійно працював зі своїми виборцями з минулого року, навіть не отримавши восени 2012 року мандат. Він розумів, що відповідальний за цей округ і не може залишити людей без представника у Верховній Раді. Це принципова людина і великий патріот.
Часто трапляється, що після виборів, отримавши омріяний мандат, депутат зникає з округу на 5 років – до нових виборів. Чи не станеться так і з Даценком?
Звичайно, нині маємо велику відповідальність. Даценко отримав величений кредит довіри від черкащан. Запевняю, що наша робота на окрузі, яка не припинялася з минулого року ні на день, буде продовжена. У планах – виконання передвиборчої програми народного депутата, робота над вирішенням усіх виявлених проблем на окрузі, вирішення проблем Черкащини. Є над чим працювати! Але я впевнена, разом із громадою ми впораємося і переможемо.
Чого очікуєте від наступного року?
Буду працювати як помічник народного депутата Леоніда Даценка, домогатиму в реалізації його передвиборчої програми по 197 округу. Як депутат обласної ради працюватиму з виборцями у громадських приймальнях, ще більше буду присвячувати часу безпосереднім зустрічам із виборцями. Адже так можна вирішити більше питань, які турбують людей. Як заступник голови обласного осередку “Батьківщини” по роботі з депутатами спрямовуватиму роботу на вирішення політичних й соціально-економічних питань країни. Змусимо владу виконати вимоги Майдану! На обласному рівні сприятиму виконанню соціально-економічної програми області на 2014 рік.
Що хочете побажати черкащанам у новому, 2014 році?
Останні місяці 2013 року ознаменувалися унікальним явищем не лише українського – світового масштабу! – Майданом. Упевнена, українці вже ніколи не будуть такими, як до 30 листопада. Влада втратила свою позиції непорушної монолітної скелі, яку нереально зрушити з місця. На Майдані Незалежності в Києві і на маленьких майданах в Черкасах, Каневі, Чигирині народилося українське громадянське суспільство, готове горою стати за свої інтереси, за волю й свободу проти приниження, зневаги, зашкарубілості системи нинішньої влади. Мені здається, Майдан – це тільки початок позитивних змін у країні. Я вірю, що зміни в країні прийдуть зовсім скоро. Бажаю втілення цієї віри в життя всім черкащанам. Разом ми переможемо!..
Думка читачів