ДЗВІН

На наступний рік черкаські виші матимуть ще менше абітурієнтів

OLYMPUS DIGITAL CAMERAЦьогоріч ВНЗ Черкащини отримали значно менше абітурієнтів, ніж торік – і наступного року ця тенденція збережеться. Проте ректори відзначають, що абітурієнти так само не поспішають обирати затребувані технічні спеціальності, а прагнуть отримати вищу освіту. А до коледжів діти, як і раніше, часто вступають, аби обійти ЗНО. Про ці та інші особливості вступної кампанії-2013 стало відомо від експертів-освітян під час прес-конференції у Черкаському прес-клубі.

- Цьогоріч на перші курси ВНЗ регіону було зараховано 9065 абітурієнтів – що на 2235 менше, ніж торік. Тенденція зберігається – і наступного року ВНЗ регіону отримають ще менше абітурієнтів, – констатувала заступник директора Департаменту освіти і науки Черкаської облдержадміністрації Ольга Фурман. – Загалом, у ВНЗ регіону нині збільшилось ліцензованих спеціальностей – із 342 до 452. Нинішні абітурієнти подали до ВНЗ Черкащини майже 40 тисяч заяв. Держзамовлення, яке виконали ВНЗ регіону – 5860 місць за рівнем бакалавра, спеціаліста і магістра, та 2766 місць – за рівнем молодшого спеціаліста. На 1 вересня цього року, у ВНЗ регіону навчаються 43 тисячі осіб (це фактично на 5 тисяч менше у порівнянні із минулим навчальним роком). Загалом, за кошти держбюджету у ВНЗ зараз навчається 22700 студентів – і це майже на тисячу більше, ніж торік. Контингент студентів зменшився лише за рахунок тих, хто вступив на контрактну форму навчання.

За словами Ольги Фурман, батькам та майбутнім випускникам варто звернути увагу на технічні спеціальності – на нині затребувані промисловістю регіону професії кваліфікованих робітників. Однак, ректори ВНЗ відзначають, що сьогодні поки що абітурієнти не поспішають їх обирати, а продовжують орієнтуватися на здобуття вищої освіти.

Ректор Східноєвропейського університету економіки та менеджменту Наталія Казарінова також висловила своє занепокоєння з приводу кількості цьогорічних вступників – зазначивши, що ця проблема сьогодні зачепила кожен ВНЗ.

- Ми отримали 1500 заяв – та зарахували 875 абітурієнтів – на молодшого спеціаліста, на бакалавра, спеціаліста-магістра. Це відверто мало, але ми розуміємо, що сьогодні це проблема всіх наших вишів, – зазначила ректор Східноєвропейського університету економіки і менеджменту Наталія Казарінова. – Попитом у цьогорічних абітурієнтів користувалися медичний менеджмент та економічні спеціальності, туристична та готельна справа, ландшафт дизайну, а також інформаційні технології (у нас найпотужніша в області школа науково-економічної кібернетики). За ваучерною програмою, яку започатковано державою для перенавчання осіб після 45 років, у нас навчатимуться 34 особи (вони вивчатимуть ремонт авто та обслуговування програмних систем та комплексів) – і це дуже важливо, що сьогодні людина отримує шанс стати корисною на ринку праці знову – і держава їй у цьому допомагає.

Підводячи підсумки вступної кампанії-2013, Наталя Казарінова зазначила, що вкрай важливо, аби умови вступу залишалися сталими – оскільки абітурієнти, їх батьки, та й самі викладачі, часто не встигають зорієнтуватися у нововведеннях – або, принаймні, аби ці умови змінювалися завчасно, а не безпосередньо напередодні вступної кампанії.

- Дуже важливо, аби людина мріяла – і подавала документи на омріяну спеціальність, а не несла їх аби-куди, щоб тільки вступити, – зазначила Наталя Казарінова. – І дуже важливо, щоб через незорієнтованість у правилах вступу молода людина даремно не втратила рік – бо для неї це все життя.

- Нинішня вступна кампанія була нелегкою – хоча би тому, що випускників було 8040, а місць держбюджету – 8400, – зазначила заступник директора з навчально-виховної роботи Черкаського кооперативного економіко-правового коледжу Лариса Гасюк. – Конкуренція серед ВНЗ була жорсткою. Батьки орієнтувалися на можливість зекономити, що співпадало із їх нинішньою невисокою платоспроможністю. У нашому коледжі цьогоріч не було жодного місця держзамовлення. Але ліцензований обсяг набору молодших спеціалістів після 9 класів все ж виконано – діти обирали переважно правознавство, товарознавство та комерційну діяльність, ресторанне обслуговування. Мотивом вступу до коледжу часто є побоювання ЗНО – вступивши до коледжу, після отримання рівня молодшого спеціаліста, діти можуть далі навчатись на бакалавра, склавши лише екзамени – і продовжити ступеневу освіту.

Поділитися цією новиною з друзями
Залиште свій коментар

Жартома :-)

Парламентські новини: "Партія регіонів виходить із себе"…
----------------------------------------------
П'яна компанія у кафе "Донбас" захопила заклад, оголосила його територію суверенною Донбаською народною республікою,.. вимагає від Путіна ввести російські війська та ящик горілки
----------------------------------------------
Оскільки у Донецьку "Сім'я" покришила не простий батон, а золотий, туди замість голубів злетілися яструби

Погода на Черкащині

Погода у Каневі
Погода у Золотоноші
Погода у Черкасах

ДЗВІН © 2014 Усі авторські та суміжні права застережено

Черкаська обласна громадсько-політична газета "ДЗВІН"
Телефон редактора:
Електронна пошта:

Понравился мой блог "ДЗВІН"? Тогда советую Вам почитать Гагарин и Смоленск кино.
Погода у Чигирині

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер: