Співробітниками черкаського ВДСБЕЗу нещодавно було викрито злочинну діяльність групи осіб, яка впродовж тривалого часу здійснювала незаконну реалізацію агрохімікатів під найменуванням відомої торгівельної марки на території Черкаської та Київської областей, повідомляє СГЗ УМВС.
Як з’ясували оперативники організатором цієї групи був 28-річний уродженець Сумської області, який разом з двома співучасниками постачав покупцям товари, які не мали абсолютно ніякого відношення до заявленої на етикетці торгівельної марки.
Для документування їх злочинних дій, працівниками міліції було розроблено відповідні схеми і комбінації та організовано оперативну закупівлю трьох тисяч літрів десиканта на суму в 150 тисяч гривень.
Під час реалізації цієї оперативної комбінації працівники міліції затримали «на гарячому» всіх учасників групи. В подальшому оперативниками було встановлено місцезнаходження складського приміщення, на якому могли зберігатися фальсифіковані агрохімікати.
Прибувши за вказаною адресою, правоохоронці зупинили та затримали дві вантажівки, які намагалися покинути територію складу. Згідно з товарно-транспортними накладними, що були надані працівникам міліції, в причепах автомобілів мав знаходитися септик для деревини, але при їх огляді було виявлено не марковані каністри з агрохімікатами об’ємом 40 тисяч літрів, а сума вантажу складала 2 мільйона гривень.
Під час проведення санкціонованого обшуку самих складських приміщень оперативними працівниками було додатково виявлено та вилучено близько 80 тисяч літрів фальсифікованих засобів захисту рослин вартістю близько 4 мільйонів гривень.
На даний час відносно учасників злочинної групи відкрито кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 229 Кримінального кодексу України (Незаконне використання знака для товарів і послуг), що карається штрафом від десяти тисяч до п’ятнадцяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та з конфіскацією і знищенням відповідної продукції та знарядь і матеріалів, які спеціально використовувалися для її виготовлення. Крім того, після проведення експертного дослідження вилученої продукції буде вирішено питання про відкриття кримінального провадження за ст. 321 Кримінального кодексу України (Незаконне виробництво або збут отруйних чи сильнодіючих речовин). В межах розслідування даного кримінального провадження вживаються подальші заходи щодо встановлення каналів поставки агрохімії та інших складів на яких зберігається фальсифікована продукція. Триває слідство.
Думка читачів