ДЗВІН

Канівську центральну районну лікарню попри протести громади пустили “під ніж” (фото, відео)

DSC_0037 Сьогодні на сесії Канівської районної ради було досить гаряче, адже актив міста та району разом із активістами “Свободи”, “Батьківщини” та “УДАРу” спільно з іншими опозиційними організаціями прийшли вимагати не допустити реорганізації Канівської районної лікарні.

DSC_0006

Підтримати громаду приїхав і не визнаний владою народний депутат по цьому "проблемному" округу Леонід Даценко

Підтримати громаду приїхав і не визнаний владою народний депутат по цьому “проблемному” округу Леонід Даценко

Як повідомили протестувальники, районна влада вирішила на базі Канівської районної лікарні створити Територіальний центр первинної медицини із фінансуванням з місцевого бюджету. На пікетування зібралися близько сотні громадян під гаслами: “Ні знищенню Канівської лікарні!”, “Спочатку фінанси – згодом реформи!”, “Феофанію” в Канів!”.

DSC_0002 DSC_0046

“Жодних громадських слухань із погодження цього рішення ані в Каневі, ані в селах району не було проведено, – виступив депутат райради Микола Фесенко. – Це порушення закону. Також, у зв’язку з тим, що Центральна районна лікарня є власністю всієї громади району, то для юридичного розділення її майна на  Територіальний центр первинної медицини та на Центр вторинної медичної допомоги потрібно мати згоду всіх територіальних громад, тобто у всіх селах, як не крути, а мають бути проведені збори громад. Цього всього немає, тож пропоную перенести розгляд питання на місяць, за цей час підготувати документи, провести слухання, а вже потім збирати позачергову сесію з цього резонансного питання”

Головлікар ЦРЛ Віра Шапошник та присутні на сесії чиновники на такі пропозиції відверто клеїли дурня, прикидаючись, ніби не розуміють різниці між засіданням депутатської комісії та проведенням громадських слухань.

“Давайте зараз проголосуєм, а тоді, у грудні, коли треба буде приймати остаточне рішення, будем балакать”, – видав убивчу позицію влади депутат Леонід Грищенко.

"Давайте спочатку проголосуєм, а потім будем балакать", - Грищенко про уявлення влади про участь громади у прийнятті суспільно важливих рішень

“Давайте ми спочатку проголосуєм, а потім будем балакать”, –  так Грищенко та вся канівська влада уявляють місце громади у прийнятті суспільно важливих рішень

Цікаво, що проти поспішної реорганізації десь перед канівчанами висловився і губернатор Черкащини Сергій Тулуб. Як останній аргумент його слова наводив Фесенко.

Фесенко - колегам: ви що, Тулуба не поважаєте?

Фесенко – колегам: ви що, Тулуба не поважаєте?

“Ви що, не будете дослухатись до слів Тулуба?” – звернувся до депкорпусу він.

“Так то ж він вам таке каже, а нам зовсім інше”, – у півголоса відповіли депутати і  зробили так, як пропонував Грищенко, а не Фесенко, адже у районній раді тотальну більшість складають регіонали та тушки.

У порядку денному це проблемне питання навмисне поставили аж 14-им, щоб за півдня у тісній залі запал громади трохи згас. Тож після обіду, попри незгоду та протести канівчан, пропозицію про реорганізацію та пердачу лікарні на баланс місцевого бюджету (що, фактично, означає закриття) було затверджено.

Виступаючи на засіданні, активіст Канівської міської організації ВО “Свобода” Юрій Гамалій заявив:

“Затвердження рішення про реорганізацію – це перший крок до знищення лікарні. Хоча й кажуть, що вивіску з лікарні не знімуть, але зрозуміло, що “тихою сапою” відсікатимуть фінансування, а відповідні відділення “переводитимуть” в инші лікарні. Окрім того, існуватимуть паралельні керівні та економічні і медичні структури, через що можливість закриття районної лікарні підвищується. Тепер ми маємо звернути більше уваги на те, що діятиметься з цим медичним закладом. Більше того, я переконаний, що громада не залишить цю ситуацію без уваги, оскільки йдеться про захист життя та здоров’я канівчан”.

Тетяна Воронцова
Поділитися цією новиною з друзями
8 усього коментарів до цього дописуПоказати ваші
 1. Відповіcти

  все правельно! ! ! А тепер давайте подумаєм. Таке повториться по всій області. Що робити ? Що немає в Опозиції юристів. щоб розробили протидію…
  чи й далі будем констатувати факти. Подивіться як проводиться голосування на сесіях.. От і давайте організовано скажем ні ! але повірте первинні районні організації опозиції зараз розрізнені і не взмозі протидіяти без допомоги
  обласної організації. проаналізуйте взаємодію обласних депутатів з депутатами нижчого рівня ( я маю в виду область , район, село ..) взаємодію депутатів
  від фронту змін, руху , нашої України, во батьківщина, громадянської позиції, свободи..Свідомо не називаю Удар , Рух. тому що їх представників немає в Радах…..наведете порядок . організуєте. чи поможете об’єднатись і дане питання буде проблематикою для зарвавшихся регіоналів.

 2. Відповіcти

  все правельно, але… Зрозумійте що зараз районні осередки опозиції розрізнені. ніхто не стремиться об’єднувати депутатів рад від фронту змін, свободи , ВО Батьківщини, Громадянської позиції та інших…Крім того великий розрив між обласними депутатами та депутатами районних ,міських , сільських рад. Між ними не існує зв’язку (особливо область- район ). Невже в опозиції немає юристів які надали б допомогу депутатам рад як зупинити дану навалу.. Подивіться як проводиться голосування на сесіях.
  І що можуть зробити розрізнені депутати…

 3. Відповіcти

  не розумію… коли ж зрозуміють що констатувати факти це……
  А не пора вже навести порядок в структурах.. надати юридичну допомогу
  депутатам.. невже незрозуміло що так голосують по всій області…
  депутати роздрібнені, ніхто не об’єднав депутатів опозиційних сил,
  відсутній звязок область- район…

 4. Відповіcти

  Якраз у Каневі усі перечислені вами партії об’єдналися заради спільної мети. І сесію пікетували усі разом.

 5. Відповіcти

  чудово! Шановна lada невже Ви думаєте що я хочу нашкодити…Просто я аналізую стан на сьогодні в районних радах. Пікетуй не пікетуй .а результат..І в даний час обласні депутати відірвані від громад. дії депутатів ..хто як придумає…

 6. Відповіcти

  шановна Lada ! І як це відобразилось – рішення то прийняли… а проект закону про реорганізацію медичних закладів (подав Томенко ) що цьому – сприяв ? НІ . То чому ж прийнято рішення. Шановні перестаньте гратись . Це не робота…прошу не встрічати в штики мою дружню критику а сісти і подумати – напевно щось не так.. Є ж райони де не пропхнули таке рішення регіонали,
  Прошу проаналізувати пропозиції з боку здорового глузду…

 7. Відповіcти

  Я не збираюся Вас критикувати! Просто я була у Каневі на цій сесії. Ну що ж тут можна зробити, якщо депутати від опозиції (від усіх опозиційних партій!) у раді в меншості. Те саме і в обласній раді. А те що опозиція об’єднується хоча б на майданах – уже плюс для нашої спільної справи.

 8. Відповіcти

  Дякую ! Нарешті починаєм розуміти один одного… Да в радах нас менше . але
  ніхто не дав аналізу що це дасть ( маю в виду пропоновану реформу) громаді, як покращиться медична допомога, чому реформують районну власність (дивись паспорт району) , а просто кажучи ділять її..На мою думку преса ,преса і ще раз преса….І кругом роз’яснення.. Ви всетаки проаналізуйте зв’язок депутатів обл. ради з районами…об’єднання на майдані хорошо ,але рішення приймає рада , а там анархія …..Я не ставлю задач просто це моя думка і я це роблю…Тільки допомоги нуль…

Залиште свій коментар

Жартома :-)

- Ви зрозуміли чому Путін продовжує називати українців БРАТами?
-Чому?
- Зверніть увагу на корінь БРАТи. Це він так натякає, що Україна має йому усе ВІДДАТИ.
----------------------------------------------
- Чув: "Країни "Великої сімки" зберуться у Гаазі"?
- А Путін?
- Його туди згодом ПРИВЕЗУТЬ.
----------------------------------------------
У Донецьку пройшов мітинг під гаслами «Янукович, Виходь!» і «Янукович, повернись!»
- Заманюють, - здогадався Янукович...

Погода на Черкащині

Погода у Каневі
Погода у Золотоноші
Погода у Черкасах

ДЗВІН © 2014 Усі авторські та суміжні права застережено

Черкаська обласна громадсько-політична газета "ДЗВІН"
Телефон редактора:
Електронна пошта:

Понравился мой блог "ДЗВІН"? Тогда советую Вам почитать Гагарин и Смоленск кино.
Погода у Чигирині

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер: