ДЗВІН

Микола Томенко: Проект знищення українського радіо не пройде в Україні

До Комітету з питань свободи слова та інформації за останній тиждень надійшли сотні звернень, листів та дзвінків від громадян з різних куточків України, зокрема, і з Чорнобаївського, Золотоніського, Смілянського та Канівського районів Черкащини, які обурені відключенням українського радіо у трьох форматах – УР-1, «Промінь» і УР-3 (Українське радіо «Культура»).

«За незалежність України, в найбідніші соціально-економічні часи не було подібної ситуації. Мабуть, в Україні діє військовий стан, бо лише за умови оголошеної війни можна допустити те, що в державі буде відключена майже половина мережі національного радіо», – зазначив Голова цього Комітету Микола Томенко.

Він нагадав, що навіть під час Великої Вітчизняної війни Українське радіо мовило на території України із Саратова. Отож, нинішня влада, за словами політика, виявилася більш цинічною стосовно української історії, культури, традицій і мови, адже вимкнула майже половину мовлення єдиного збереженого національного мовника, що пропагував українське.

«Окрім цього, цинічність дій влади ще полягає у тому, що вона, яка донедавна вела неоголошену війну проти українського села та українських пенсіонерів, тепер розпочала діяти відкрито і нахабно», – вважає Микола Томенко. Адже цілком очевидно, що для старших, одиноких людей, які живуть у сільській місцевості чи в провінції, проводове радіо було чи не єдиним джерелом інформації та комунікації. І тепер вони його не мають. Тобто, у ХХІ столітті влада перетворила сільських мешканців на людей, які опинилися у тотальній інформаційній ізоляції.

Те, що влада вчора повідомила про відновлення ефірного мовлення на трьох відключених каналах Національної радіокомпанії, це не перемога, а лише перший крок до неї, вважає Микола Томенко.

«Треба віддати належне, що Уряд достатньо оперативно відреагував на нашу вимогу повернути трансляцію зазначених радіостанцій. Натомість проблеми функціонування Національної радіокомпанії України, її фінансування, видачі ліцензій тощо залишаються актуальними», – зазначив Голова профільного Комітету.

Він повідомив, що з метою детального вивчення ситуації з національним радіо Комітет з питань свободи слова та інформації ініціює проведення 21 лютого у Верховній Раді круглого столу на тему «Проблеми та перспективи розвитку Українського радіо».

Довідково

Всупереч обіцяному фінансуванню на 2013 рік, 4 лютого Держкомтелерадіо внесло зміни до кошторису, згідно з якими фінансування на трансляцію радіопрограм трьох названих мовників – УР-1, «Промінь» і УР-3 – зменшилось більш ніж у 7 разів у порівнянні з минулим роком.

Виходячи з цього, Національна радіокомпанія України змушена була відключити 5 лютого частину передавачів на середніх, ультракоротких та FM-хвилях, залишивши працюючими лише 36 передавачів.

Нагадаємо, підстави для розмов щодо плану знищення українського радіо як єдиного українського мовника надало також те, що за останні роки Нацрада з питань телебачення і радіомовлення практично не давала нових FM-частот Національній радіокомпанії.

Як відомо, на українському радіо – 100-відсоткове мовлення українською мовою і це єдиний мовник, який ефірний час повністю присвячує національній освіті, історії і культурі.

За даними TNS-Україна, в аудиторії віком від 35-75 років на кінець 2012 року українське радіо мало рейтинг 18%. Це найвищий рейтинг з усіх радіостанцій України.

Поділитися цією новиною з друзями
Залиште свій коментар

Жартома :-)

- Ви зрозуміли чому Путін продовжує називати українців БРАТами?
-Чому?
- Зверніть увагу на корінь БРАТи. Це він так натякає, що Україна має йому усе ВІДДАТИ.
----------------------------------------------
- Чув: "Країни "Великої сімки" зберуться у Гаазі"?
- А Путін?
- Його туди згодом ПРИВЕЗУТЬ.
----------------------------------------------
У Донецьку пройшов мітинг під гаслами «Янукович, Виходь!» і «Янукович, повернись!»
- Заманюють, - здогадався Янукович...

Погода на Черкащині

Погода у Каневі
Погода у Золотоноші
Погода у Черкасах

ДЗВІН © 2014 Усі авторські та суміжні права застережено

Черкаська обласна громадсько-політична газета "ДЗВІН"
Телефон редактора:
Електронна пошта:

Понравился мой блог "ДЗВІН"? Тогда советую Вам почитать Гагарин и Смоленск кино.
Погода у Чигирині

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер: