ДЗВІН

Мої діди

У кожного міста є свої легенди, які уособлюють його дух. Якби мене попросили згадати найколоритніші постаті Тального, я назвав би старих, давно померлих дідів.

Мене інколи няньчив сусідський дід Веселовський, якого звали Денис Францевич. Він носив солом’яного бриля і курив люльку. Коли залишався, то накурював так, що можна було сокиру вішати, а мені шестимісячному тикав скоринку хліба й казав: ”Юрку, хочеш булку?” Свого часу Дениса Францевича розкуркулили й заслали на Північ. Там він нібито замерз. Поки готувалися до похорону, дід у холодних сінях відійшов. Потім прожив кілька десятків років.

А ось на Юхима Нечипорука всі казали ”дід Гуню”. Він був конюхом у школі й трохи гундосив. На запитання про роботу відповідав: ”Та ось коней гуню”. Одного разу пригнав коня до пам’ятника Леніну. Ленін лежав горизонтально, бо його лише збиралися встановити на постамент у сквері. Дід прив’язав коня до вказівного пальця і залишив пастися. Потім ледве не загримів на Соловки.

Був ще один дід, який возив кіньми залізну бочку з керосином. Заїздив на вулицю й щосили гукав: ”Карасину, карасину!” Уперше я не розібрав, що він кричить, й думав, що він продає карасів. Просив показати рибу, а дід так уклепав нагайкою по возі, що якби я вчасно не відскочив, то спробував би на власній шкірі це стародавнє знаряддя.

Тепер у повітових містечках зовсім нема легендарних дідів. Мені ось здається, що скільки б я не старів, ніколи не досягну навіть дещиці їхньої слави. Ні величчю вчинків, ні цільністю характеру. Може, просто діди були з минулого? Звідти, де ми полишаєм своє щастя.

 

Поділитися цією новиною з друзями
Залиште свій коментар

Жартома :-)

- Ви зрозуміли чому Путін продовжує називати українців БРАТами?
-Чому?
- Зверніть увагу на корінь БРАТи. Це він так натякає, що Україна має йому усе ВІДДАТИ.
----------------------------------------------
- Чув: "Країни "Великої сімки" зберуться у Гаазі"?
- А Путін?
- Його туди згодом ПРИВЕЗУТЬ.
----------------------------------------------
У Донецьку пройшов мітинг під гаслами «Янукович, Виходь!» і «Янукович, повернись!»
- Заманюють, - здогадався Янукович...

Погода на Черкащині

Погода у Каневі
Погода у Золотоноші
Погода у Черкасах

ДЗВІН © 2014 Усі авторські та суміжні права застережено

Черкаська обласна громадсько-політична газета "ДЗВІН"
Телефон редактора:
Електронна пошта:

Понравился мой блог "ДЗВІН"? Тогда советую Вам почитать Гагарин и Смоленск кино.
Погода у Чигирині

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер: