У зв’язку з раннім похолоданням, опалювальний сезон у Черкасах цьогоріч розпочався раніше – з 30 вересня до тепла було підключено заклади освітньої та лікарняної сфери, а з 1 жовтня тепло почали отримувати жителі Черкас.
Насьогодні 100% дитсадочків, шкіл та лікарень міста опалюються.
За оперативними даними, без гарячого водопостачання сьогодні перебувають мешканці 6 будинків, тоді як минулого року в цей же період таких будинків (без гарячої води) було 43.
В 15 будинках з 856 відсутнє опалення(а це менше 1%), що зумовлено локальними поривами в самих будинках - в квартирах та на стояках.
Нині аварійними службами вживається всіх заходів щодо ліквідації локальних поривів, заміни труб, інших видів внутрішньо будинкових робіт для того, аби в усіх багатоквартирних будинках Черкас було тепло.
Проте найбільшою загрозою опалювального сезону в Черкасах є забезпечення міських котелень природнім газом – для їх стабільної роботи в осінньо-зимовий період Черкащині загалом потрібно 217, 2 мільйонів метрів кубічних природнього газу, тоді як НАК «Нафтогаз України» планує виділити лише 119, 9 мільйонів.
У зв’язку з цим у неділю, 6 жовтня, відбулося екстрене засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, що діє при міськвиконкомі.
Враховуючи важливість та соціальну значимість проблеми, комісія вирішила звернутися до керівництва країни з проханням втрутитись у ситуацію щодо забезпечення природнім газом котелень міста Черкаси (лист до Прем’єр – міністра України М.Я. Азарова додається).
Також з метою недопущення надзвичайної ситуації в Черкасах, комісія вирішила:
- заборонити ПАТ «Черкасигаз» вживати будь – які дії, пов’язані з відключенням об’єктів теплопостачання
- прокурору міста Черкаси перевірити законність можливого відключення об’єктів теплопостачання КПТМ «Черкаситеплокомуненерго» та ВП «Черкаська ТЕЦ «Черкаське хімволокно» працівниками ПАТ «Черкасигаз»
- начальнику УМВС України в Черкаській області організувати охорону об’єктів теплопостачання міста , аби унеможливити їх відключення від газових мереж.
Зауважимо, що ні КПТМ «Черкаситеплокомуненерго», ні ВП «Черкаська ТЕЦ» не мають заборгованості за спожитий газ перед НАК «Нафтогаз України» понад різницю в тарифах.
Всі котельні міста працюють у встановленому режимі, і якщо газопостачання зупиниться, то повторний запуск системи можливий лише через декілька днів, що призведе до соціальної напруги та надзвичайної ситуації в місті.
Думка читачів