Начальник управління цивільного захисту населення департаменту житлово-комунального господарства Черкаської міської ради Юрій Кривошея повідомив, що в продовж найближчих днів на території Черкас та області спостерігатимуться низькі температури повітря. Тому черкасцям слід бути обачними на морозі, аби уникнути обмороження.
Юрій Кривошея радить: задля уникнення обмороження скоротити час перебування на морозі і без необхідності не виходити на вулицю. Також варто ретельно підібрати одяг та взуття.
Де можна зігрітися в Черкасах:
– Фойє адміністративної будівлі управління праці та соціального захисту Придніпровського району (бульв. Шевченка, 307);
– Територіальний центр соціальної допомоги населенню Соснівського району (вул. Пушкіна, 13а);
– Територіальний центр соціальної допомоги населенню Придніпровського району (пров. Короткий, 4);
– Фойє адміністративної будівлі управління праці та соціального захисту Соснівського району (бульв. Шевченка, 117);
– Притулок для безхатченків – вул. Рєпіна, 12/1 (де вони можуть переночувати і отримати харчування).
Як черкащанам захистися від холоду:
– Відкриті ділянки тіла найбільш схильні до ризику обмороження. При мінусовій температурі організм починає активізувати захисні сили, кров надходить у першу чергу до життєво важливих органів — серця та головного мозку. Значно сповільнюється кровообіг в кінцівках, в цьому випадку і настає ризик обмороження. Саме тому в першу чергу варто подбати про теплий одяг і взуття. Одягайтеся відповідно вуличній температурі, такі елементи одягу, як шарф, шапка, рукавички та теплі шкарпетки обов’язкові в холодну пору року.
– Гарячі супи — найкраща їжа в холодну пору року. Додавайте в їжу гострі приправи — перець чилі, імбир і карі. Такі добавки сприяють хорошому кровообігу і зігрівають вас зсередини. Слід відмовитися від куріння і алкоголю, все це призводить спочатку до розширення судин, потім до різкого звуження і людина швидко втрачає тепло.
– Взимку знижується вологість повітря, шкіра починає сохнути і тріскатися. Саме тому важливо змащувати регулярно відкриті ділянки тіла (обличчя і руки) жирним кремом або розтопленим гусячим (нутряним) салом. Вибирайте засоби з алое і вітаміном Е у складі, вони допоможуть повернути вашій шкірі вологу. Захист від холоду і ретельний догляд потрібно і губам, які потрібно змащувати гігієнічної жирної помадою.
– Вітамін С особливо необхідний в зимовий період для підтримки захисних сил організму. Його нестача може призвести до простудних захворювань. Вітамін С міститься в червоному болгарському перці, цитрусових фруктах, ківі та чорній смородині. Рекомендується також вживати вітаміни в таблетках, які можна придбати в аптеці.
– Перебуваючи на морозі, намагайтеся якомога більше рухатися, не стійте на одному місці. Слідкуйте також за тим, щоб не промокло взуття. Перед виходом з будинку не пийте різних трав’яних настоїв, які мають потогінну дію, так ви швидко спітнієте і замерзнете.
Думка читачів