Сьогодні 60-ма голосами депутати Черкаської обласної ради підтримали звернення до Президента України та жителів області з приводу суспільно-політичної ситуації в країні. Це єдине питання, яке було винесено на засідання позачергової сесії сьогодні, 2 грудня. І хоча участь в його обговоренні взяли депутати різних фракцій (втім, оопзиції довелося заблокувати трибуну, щоб отримати слово), провладна більшість схвалила звернення без пропозицій і варіантів. Опозиційні депутати від голосування утрималися.
“Мирні акції, що відбуваються в Україні, з вини провокаторів призвели до силового протистояння та перетворилися в криваві сутички. Ми, депутати обласної ради, засуджуємо дисбаланс у суспільстві. Від імені черкаської громади заявляємо, що ми готові стати на захист конституційного порядку у державі і підтримуємо курс Президента України на євроінтеграцію”, – йдеться у зверненні.
Депутати облради звернулися до Януковича з пропозицією провести загальноукраїнський круглий стіл представників усіх політичних партій, громадських об’єднань “з метою налагодження постійного конструктивного діалогу навколо питання євроінтеграції України”. А до виборців – докласти всіх зусиль для гідного відзначення 60-річчя утворення Черкаської області і 200-річчя з дня народження Шевченка.
Утім, треба сказати, що цілком адекватне звернення, окрім фрази про підтримку курсу президента, було повною несподіванкою і для самих регіоналів. Адже вчора пізно увечері готувалось зовсім інше звернення, у якому була вимога ввести в країні надзвичайний стан. До речі, подібне звернення сьогодні прийняла рада Автономної республіки Крим.
Проте чи то Тулуб злякався масового спротиву черкащан, які на 80% підтримують євромайдан, чи то отримав від Адміністрації президента іншу вказівку, але питання введення надзвичайного стану піднято не було. Більше того, регіонали в один голос заявили, що для введення надзвичайного стану немає підстав.
Варвара Горова
![DSC_0157](/wp-content/uploads/2013/12/DSC_0157-460x306.jpg)
В очевидь, боячись акцій протесту під обласною радою, влада перекрила весь центр Черкас
![DSC_0108](/wp-content/uploads/2013/12/DSC_0108-460x306.jpg)
Депутат Валентина Коваленко закликала регіоналів виходити із Партії регіонів
![DSC_0081](/wp-content/uploads/2013/12/DSC_0081-460x306.jpg)
Регіоналка Наталя Горбенко відпихає “п’ятою точкою” від трибуни батьківщинівку Наталію Старікову
![DSC_0075](/wp-content/uploads/2013/12/DSC_0075-460x306.jpg)
Депутат Ліпкан засуджує опозицію
![DSC_0064](/wp-content/uploads/2013/12/DSC_0064-460x340.jpg)
Голові обласної “Батьківщини” Анатолію Бондаренку дали слово…
![DSC_0044](/wp-content/uploads/2013/12/DSC_0044-460x306.jpg)
Лише після того, як опозиція заблокувала трибуну
![DSC_0037](/wp-content/uploads/2013/12/DSC_0037-460x306.jpg)
Головні черкаські “євроінтегратори”( з права на ліво) – голова обласного УСБУ, УМВС і прокурор області
![DSC_0032](/wp-content/uploads/2013/12/DSC_0032-460x306.jpg)
І їхні помічники (троє журналістів, які потрапили в кадр, не рахуються)
Думка читачів