ДЗВІН

Черкащина стала полігоном для експериментів влади, як зберегти режим Януковича-Тулуба

Dacenko_ava6 квітня виповнилося три роки, як у кабінеті голови Черкаської облдержадміністрації владарює донецький Сергій Тулуб. Підсумовуючи діяльність донецької влади в Україні і на Черкащині, можна відверто говорити про те, що головним завданням і метою нинішнього режиму на чолі з Януковичем є: утримати владу, зберегти накрадені мільярди, привласнити назавжди Межигір’я, дограбувати власність і, врешті-решт, тримати Україну, як дійну корову, тепер вже для однієї «сім’ї» і наближених до неї олігархів.

Сьогодні в Україні розглядається кілька сценаріїв, як це можна зробити. За одним з них – розпуск Верховної Ради, а потім шляхом референдуму, яким буде внесено зміни до Конституції, Янукович отримає право на довічне царювання… Інший сценарій – влаштовувати провокації, довести до кровопролиття і запровадити в Україні надзвичайний чи й навіть військовий стан.

І особливу роль в цих сценаріях відіграє Черкащина. Не дарма нашу область ще за радянських часів називали експериментальною. Так, напевно, є і на даний час. Сьогодні Черкащина виконує роль політичного полігону для таких експериментів. На мою думку, саме тут «відкатується» один із можливих сценаріїв. Так би мовити, сценарій крайнього випадку, як зберегти владу януковичам-тулубам…

Якщо проаналізувати і оцінити те, що відбувалось на Черкащині упродовж минулого місяця, то я бачу цілком конкретні підтвердження цьому твердженню. Ви подивіться, що відбувається під час проведення сесій Черкаської міської та обласної ради. Або під час заходів, що їх проводить опозиція. Блокування спецпідрозділами міліції держустанов, невідомі молодики у цивільному на дверях… Кому належить головна роль на цих акціях? – Не міліції, не правоохоронним органам. Головну роль виконують штурмовики, яких щоразу стає більше, яких всі знають і інформація про яких є у всіх.

Я так розумію, що цих штурмовиків сьогодні готують під керівництвом місцевого «фюрера» – Тулуба. Тобто, їх будуть використовувати і надалі, як ми це бачили під час останніх акцій. Фактично, цих штурмовиків будуть використовувати так, як під час переворотів у Німеччині, коли Гітлер приходив до влади. І я не бачу тут нічого смішного. Можливо я згущую фарби, але все сьогодні говорить про те, що у якийсь момент, коли самі правоохоронці не захочуть виконувати злочинних, ідіотських наказів – бити людей, вбивати, – то на протестувальників кинуть такі штурмові бригади. Цілком можливий також, умовно кажучи, якийсь «підпал рейхстагу», наприклад, Верховної Ради, для того, щоб спровокувати ситуацію.

До речі, днями усі мали змогу бачити спробу в її стінах вчинити ГКЧП. Тобто торування шляху до введення військового надзвичайного стану видно і «зверху» і «знизу».

Далі, щодо всіх лідерів черкаської опозиції сьогодні застосовуються методи впливу із тим, щоб силою утримати їх від опозиційної діяльності. Наступаючи на бізнес, лякаючи «здоров’ям дітей», іншими силовими методами. Багатьом надходять дзвінки, анонімні і майже не анонімні. Фактично влада готується до того, щоб в один момент всіх лідерів опозиції посадити за грати. Взамін одного Луценка, на захист якого стала вся Європа, сьогодні можуть посадити сотні, тисячі невідомих «луценків». Бо таких людей, які не згодні із політичним курсом цієї влади, насправді в Україні тисячі, і багато таких, які продовжують сидіти.

До речі, чому силовий сценарій реалізується саме на Черкащині? Та тому, що, тут, на Черкащині найпотужніше, найактивніше і найзгуртованіше в Україні діє об’єднана опозиція.

Ми стали свідками того, що упродовж останніх двох років Черкащина перша в Україні виплекала Об’єднану опозицію. Активність, яку ми упродовж двох останніх років виявляли, мабуть, не спостерігалась у жодній області. А останні акції, які відбулись на Черкащині, набирали всеукраїнського розголосу. Думаю, що для нашого-ненашого президента сьогодні Черкащина і опозиція Черкащини відіграє особливу роль. І не дарма із п’яти так званих «проблемних» округів два саме на Черкащині. Повторюю, і п’яти в Україні – два на Черкащині.

Тому наступне завдання, яке реалізує влада на Черкащині, і найголовніше на сьогодні – це роз’єднати, розпорошити, розсварити опозицію.

Коли я продивляюсь інформаційні видання, як черкаські, так і всеукраїнські, – немає і дня, щоб там не було якого-небудь «шамана», який би «пророкував», що, ось, ще годину, дві, тиждень, і опозиція Черкащини повбиває один одного. Всі розбіжаться, розсваряться. Щось десь не поділять, тощо. Особливо активно цим займається сайт «Обозреватель», який належить другу Одарича Бродському. Зрозуміло, із якою метою він це робить. Черкаський сайт «Про все» – сайт Тулуба і Жуковської, який передруковує все те, що друкує «Обозреватель».

Однак ви бачите не на словах, а на ділі – опозиція Черкащини спільно, активно відстоює права і інтереси Черкащини і українців. Спільно і разом ми даємо гідну відсіч у боротьбі із цим режимом.

З іншого боку, влада поступово підштовхує нас до думки: «Шановні, ви ж дивіться, побили вашого колегу, то найміть особисту охорону і нехай вона вас захищає». До чого нас штовхають? Уявляю картину, яку готував Тулуб на цій акції, що проходила 6 квітня: почалась бійка, у неї встрягає ще кілька наших активістів, підготовлених фізично, які могли б положити тих штурмовиків теж у кров. Ми справді таких маємо. А завтра вся Україна каже: «На Черкащині ллється кров, і ми звертаємось до Президента припинити це». Інакше кажучи, Президенту пропонують запровадити надзвичайний стан на Черкащині, чи у Черкасах. У мене немає сумніву, що саме цей сценарій відпрацьовується в нашій «тулубівській» області.

Утім, треба зважати і на той суспільний фон, який сьогодні є на Черкащині. Всі знають, що у місті Черкаси нині більшість городян критикують, і не тільки критикують, а ненавидять владу януковичів-тулубів. Це показали парламентські вибори, бо більше 80-ти відсотків виборців Черкащини голосували проти Партії регіонів, проти її «генерального секретаря» пана Тулуба, за сумісництвом ще й губернатора. Але подивіться при цьому на акції опозиції. Ніхто не може дорікнути, що ми не допрацьовуємо, не доносимо інформації. За тиждень роздали сто тисяч газет, 50 тисяч оголошень. Їздять машини із гучномовцями, ходять активісти. І врешті решт, яка головна подія на Черкащині, яка два тижні залишалась топовою у всіх інтернет-виданнях? Концерт Тулуба? Акції опозиції, якісь там погодні умови? Аж ніяк. Головною подією виявилось відкриття тороговельно-розважального центру «Любава»! Кажуть, що 10 тисяч черкащан пішло штурмувати «Любаву». Може, там якісь скидки були, або що. Тож ситуація не втішна. Люди ще розчаровані месіями, які були, розчаровані ющенками, помаранчевими, і думають про те, як виживати.

Та на моє глибоке переконання, якщо громада сьогодні не «дозріє» до думки, що не політична опозиція може її врятувати від свавілля влади, а що це може зробити тільки справді народна опозиція, то буде тільки гірше.

Деякі «аналітики» сьогодні також закидають, що влада не хороша, але й опозиція не така. Тому треба творити нову опозицію. Я уявляю, яку опозицію вони мають на увазі? Це має бути «сильна» опозиція, «наступальна» опозиція, «анархічна» опозиція, яка готова пролити кров. Фактично, нас закликають іти штурмувати-убивати, а це доведе до того, про що я вже говорив – до того сценарію, який готує влада – введення надзвичайного чи військового стану. Якщо люди організовано почнуть бити і штурмувати, то це буде найстрашніший сценарій, який вигідний і нашим сусідам із Росії, який повністю паралізує життя нашої держави, який викине Україну не на грань знищення, а поза гранню. Бо тоді вже ніхто нікого слухати не буде, ні Булатецького, ні Даценка, ні Юлію Тимошенко, ні Юрія Луценка. НІКОГО. Просто хаос і анархія змете все.

Ми ж маємо у цивілізованій, європейській формі вести нашу боротьбу. Свою функцію опозиція Черкащини виконує. Вона потужно опонує цій владі. До речі, вона і пропонує багато речей, для того, щоб ці крайні сценарії не відбулись. Але якщо влада перейде межу, то вона, як казав сам Сергій Тулуб, згадуючи великого Невського, «з чим до нас прийшла, від того і загине». Ми українці, черкащани, ні до кого не приходили. А от представники «донецької» влади дійсно ведуть себе як орда, і не тільки на Черкащині, але й у всій Україні. І дійсно сьогодні занесений меч. Думаю, якщо люди пішли штурмувати «Любаву», то вони, вважаючи, що там є якісь блага, можуть піти штурмувати і адміністрації, міські чи сільські ради.

Тому, я б радив Тулубу зупинитися. Бо пролилась кров, і за неї хтось має відповісти. А відповідальність у будь-якій області за подібні речі несе голова обласної адміністрації. Так визначено, що Президент – гарант Конституції, а голови ОДА – його представники. І якщо він не наведе порядок якнайшвидше, це означатиме, що людям нічого не залишиться, як відповісти, ставши на шлях партизанської війни. А це шлях хаосу, крові, шлях знищення і влади, і опозиції. Опозиція не ворог України. Ми більше за всіх зацікавлені, щоб Україна йшла вперед в Європу. І Президент це обіцяє, що ми підпишемо договір із Євросоюзом. І якщо Президент дійсно цього хоче, він має негайно прийняти рішення про відставку Тулуба, який штовхає Черкащину на шлях громадянського протистояння. Ми звертаємось до Президента останній раз, щоб він змінив донецьку бригаду на Черкащині.

Леонід Даценко, координатор Ради опозиційних сил Черкащини, переможець парламентських виборів у 197 «проблемному» окрузі

Поділитися цією новиною з друзями
Залиште свій коментар

Жартома :-)

- Ви зрозуміли чому Путін продовжує називати українців БРАТами?
-Чому?
- Зверніть увагу на корінь БРАТи. Це він так натякає, що Україна має йому усе ВІДДАТИ.
----------------------------------------------
- Чув: "Країни "Великої сімки" зберуться у Гаазі"?
- А Путін?
- Його туди згодом ПРИВЕЗУТЬ.
----------------------------------------------
У Донецьку пройшов мітинг під гаслами «Янукович, Виходь!» і «Янукович, повернись!»
- Заманюють, - здогадався Янукович...

Погода на Черкащині

Погода у Каневі
Погода у Золотоноші
Погода у Черкасах

ДЗВІН © 2014 Усі авторські та суміжні права застережено

Черкаська обласна громадсько-політична газета "ДЗВІН"
Телефон редактора:
Електронна пошта:

Понравился мой блог "ДЗВІН"? Тогда советую Вам почитать Гагарин и Смоленск кино.
Погода у Чигирині

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер: