ДЗВІН

Кому вірити канівчанам? Мінкультури проти, а Міненерго обіцяє поновити будівництво ГАЕС

Як ми неодноразово повідомляли, громадськість Канівщини різко протестує проти планів будівництва поблизу міста, де покоїться Великий Кобзар, гідроакумулюючої електростанції (ГАЕС), екологічну небезпеку якої для духовної столиці України неодноразово стверджували чисельні незалежні експерти.

Але верхом чиновницького цинізму став той факт, що саме 23 травня у поминальні Шевченкові дні, наступного дня після того, як міністр культури Євген Нищук особисто запевняв городян Канева про те, що зробить усе для припинення небезпечного будівництва полизу заповідних шевченкових місць, у іншому місці зібралося виїзне засідання так званої Громадської ради при Міненерговугілля, Президії та науково-технічної ради ВНО «Асоціація «Укргідроенерго», відділення енергетики ВГНО «Українська академія наук» та Ради ветеранів енергетики України, де й було проведено громадські слухання щодо будівництва Канівської ГАЕС та перспектив його реалізації у 2014 році.

Цитуємо далі Урядовий портал – офіційне інтернет-представництво Уряду України:

“… Захід відбувся під головуванням голови Громадської ради при Міненерговугілля, Героя України Семена Поташника на території Канівської ГЕС. Участь у громадських слуханнях взяли представники Комітету Верховної Ради України з питань ПЕК, Черкаської облдержадміністрації, Черкаської обласної ради, голови Канівської міської ради, Пшеничницької та Бобрицької сільських рад, представники Інституту відновлювальної енергетики НАН України, Державного агентства з енергоефектвності та енергозбереження, Світового Банку, Проектного інституту «ДЕСК» та ін.

52257350

Це вони хочуть знищити!

На початку заходу учасники побували на місці запланованого будівництва Канівської ГАЕС у с. Бучак Канівського району, де ознайомилися з проектом та масштабами будівництва майбутньої станції. Про перспективи будівництва, можливість екологічних ризиків розповів головний інженер проекту будівництва Канівської ГАЕС ПАТ «Укргідроенерго» Галат В.В. Потім учасники зібрання переїхали доКанівської ГЕС, де було продовжено слухання.

Щодо важливості будівництва Канівської ГАЕС доповів генеральний директор ПАТ «Укргідроенерго» Ігор Сирота. Доповідач наголосив, що майбутня електростанція є гідроакумулюючою, головне призначення якої – добове регулювання та швидкодіючий резерв в ОЕС України, а також зауважив, що у 2013 році здійснено комплексну державну експертизу проекту будівництва Канівської ГАЕС в ДП «Укрдержбудекспертиза», екологічну експертизу проведено Мінприроди України, за підсумками яких отримано позитивні експертні звіти…

23Уведення в дію Канівської ГАЕС, переконаний очільник ПАТ «Укргідроенерго», сприятиме виконанню Україною в процесі інтеграції ОЕС України до ЕNTSO-E вимог стосовно регулювання частоти та активної потужності, зокрема в діапазонах вторинного та третинного регулювання, а також сприятиме створенню умов для використання повною мірою потенціалу відновлювальних джерел енергії, активізація будівництва яких спостерігається в Україні останнім часом.

Арументуючи свою позицію, Ігор Сирота наголосив на перспективах щодо наповнення районного бюджету та відповів на запитання керівництва Канівського району щодо безпеки майбутньої ГАЕС.

За підсумками засідання більшістю голосів підтримано рішення про необхідність початку відновлення будівництва Канівської ГАЕС у 2014 році для виконання планів Енергетичної стратегії України на період до 2030 року. Відповідне спільне звернення буде надіслано до Кабінету Міністрів, Міністерства енергетики та вугільної промисловості та Адміністрації Президента України…

У 1991- 1999 році на будівництво накладено мораторій з причини відсутності фінансування. У 1999 році мораторій було знято.

Протягом 2006-2007 років розроблено ТЕО будівництва Канівської ГАЕС, яке передбачало зменшення встановленої потужності до 1000 МВТ (4 гідоагрегати по 250 МВТ кожен) у зв’язку з новими умовами та потребами ОЕС України. У листопаді 2007 року розпорядженням Кабінету Міністрів України № 965-р затверджено ТЕО та титул будівництва Канівської ГАЕС.

За проектом, річний виробіток електроенергії становитиме 1320 млн. кВт/год електроенергії, споживання на закачку становитиме 1320 млн. кВт/год

Термін служби основного устаткування, згідно з проектом, визначено 40 років, гідротехнічних споруд – 100 років. Загальна тривалість будівництва – 6,5 років,” – гоавориться у повідомлені Урядового порталу.

Так хто з урядовців каже правду? І яка була позиція щодо цього гострого для канівської громади питання представників Черкаської ОДА і облради, які там згідно цитованого повідомлення знаходилися?!  

Нагадаємо, що питання заборони екологічно небезпечного будівництва ГАЕС перед органами влади усіх рівнів неодноразово підіймав і народний депутат від Канівсько-Золотоніського виборчого округу Леонід Даценко.

Влад Брова
Поділитися цією новиною з друзями
Залиште свій коментар

Інфографіка:

Погода на Черкащині

Погода у Каневі
Погода у Золотоноші
Погода у Черкасах

Жартома :-)

В храм заходит хамоватого вида молодой человек, подходит к священнику, бьёт его по щеке и, ехидно улыбаясь, говорит: "А что, отче, сказано ведь, ударили в правую щёку, подставь и левую". Батюшка — бывший мастер спорта по боксу — хуком слева отправляет наглеца в угол храма и кротко произносит: "Сказано также, какой мерою меряете, такой и вам будет отмерено!" Испуганные прихожане: "Что там происходит?" Дьякон важно: "Евангелие толкуют".
----------------------------------------------
Официально. Виктор Янукович-младший заявил, что гиенам из Семьи не по пути с шакалами из ПР
----------------------------------------------
По сообщению достоверного источника в Кремле, готовится указ о награждении Джорджа Оруэлла званием "Герой России" с формулировкой - "За хорошую идею".

ДЗВІН © 2014 Усі авторські та суміжні права застережено

Черкаська обласна громадсько-політична газета "ДЗВІН"
Телефон редактора:
Електронна пошта:

Понравился мой блог "ДЗВІН"? Тогда советую Вам почитать Гагарин и Смоленск кино.
Погода у Чигирині

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер: