ДЗВІН

Черкащани оцінили діяльність мерії. Половина з них хоче виїхати з міста!

46462

Як повідомляє , за ініціативи міського голови Фондом “Обществєнноє мнєніє” було проведено опитування серед мешканців обласного центру, як вони оцінюють багатосоронню діяльність мерії Черкас. Результат проведеної роботи ми й пропонуємо вашій увазі. Тож…

Якість надання комунальних послуг

У цілому черкасці позитивно оцінили якість надання комунальних послуг. Позитивний баланс оцінок по всіх позиціях. Зокрема 76,5% опитаних задовольняє якість холодного водопостачання, 67% – вивезення сміття, 64% – опалення, 60% – гарячого водопостачання.
Однак є над чим працювати. За результатами соціологічного дослідження:
35% – не задоволені прибиранням прибудинкових територій (при тому, що 55% висловлюються позитивно).
Службам утримання будинків дано доручення переглянути договори із підрядними організаціями, визначити більш жорсткі умови, передбачити конкретний час прибирання та інше. Найбільше незадоволених прибиранням прибудинкових територій у мікрорайоні «Хімселище», районі «Д», а також в Дахнівці та мікрорайоні «Луначарського».

16% не задоволені освітленням дворів (при тому, що 47% оцінюють цю послугу добре)
Для міської влади це завдання пріоритетне на цей рік.

Кожен п’ятий респондент, опитаний соціологічною службою, незадоволений якістю облаштування дитячих майданчиків. Сергій Одарич пов’язує це з тим, що минулого року через затримку проплат казначейством 70% робіт по встановленню майданчиків не були виконані. Найбільша кількість невдоволених – у центрі міста, районі «Казбету».
Найгірша ситуація – 27% незадоволення – з облаштуванням стоянок і гаражів у дворах багатоповерхівок. Розв’язати цю проблему – пріоритет міської влади.
— Коли забудовували мікрорайони 30-40 років тому, ніхто не думав про автомобілі. Тоді машина була предметом розкоші. Нині ж власників автомобілів значно більше. Тому зараз перед СУБами завдання – віднайти спосіб, як врегулювати цю проблему, враховуючи думку і власників машин, і тих, хто їх немає, – говорить Сергій Одарич.
Позитивна тенденція у вивезенні сміття. Якщо у 2011 році незадоволених було 12%, то тепер 6%.
— Ті зусилля, які ми спрямували за останні кілька років на вирішення проблеми з вивезенням сміття, запровадженням індивідуальних контейнерів для приватного сектора, перегляд графіків вивезення сміття, запуск на лінію нових сміттєвозів, дали свої результати. Однак ще є над чим працювати. Скажімо, є ще незадоволені в Дахнівці, в мікрорайоні «Луначарського», Соснівці, в районі «Д» і «Хімселищі», – зазначив Сергій Одарич.

Якість надання загальноміських послуг

19% опитаних черкасців вважають, що стан тротуарів у місті погіршився. Натомість 12% думають, що покращився.
— Очевидно, відчували результат такого опитування. Тому вже цього року передбачили у міському бюджеті 10 мільйонів гривень на ремонт та реконструкцію тротуарів у місті, – говорить міський голова.
Трохи вдалося покращити ситуацію з ремонтом доріг. 22% черкасців вважають, що ситуація покращилася.
— Однак є чимала кількість опитаних – а таких 49% – переконані, що погіршився. Тому цього року ми продовжимо роботи з капітального ремонту доріг, розпочаті минулого року. Зокрема продовжимо ремонт вулиці Чорновола, відремонтуємо Фрунзе, завершимо Козацьку. Загалом передбачили цього року на капітальний ремонт доріг понад 80 мільйонів гривень, – зазначив міський голова.

З іншого боку Сергій Одарич пов’язує такий результат з тим, що комунальники розтягують роботи з поточного і ямкового ремонту на півроку. Натомість їх можна виконати за один-два місяці. Відповідні доручення міський голова дав департаменту житлово-комунального комплексу.

Ще одним пріоритетним завданням влади на цей рік стало наведення ладу із бродячими тваринами. За результатами соціологічного дослідження, 30% опитаних вважають, що ситуація погіршилася (при тому, що 12% вважають, що покращилася). За словами Сергія Одарича, цю проблему треба вирішувати комплексно.

— Загалом цю проблему може розв’язати громада в цілому. Без участі жителів Черкас цього зробити не можливо. Якщо безпритульних котів і собак підгодовувати, якщо не стерилізувати домашніх тварин, не закривати кришки сміттєвих контейнерів, то бездомні коти і собаки, як жили у наших дворах, так і житимуть. Є таке поняття, як міграція. Тварина мігрує у пошуках їжі. Якщо не дати їй такої можливості, вона піде далі, піде з Черкас, — пояснив Сергій Одарич.

Міська влада планує розпочати агітаційну компанію серед учнів шкіл. Дітям пояснюватимуть, що бездомні тварини розносять небезпечні хвороби.

Безпека у Черкасах

Загалом у цьому напрямку спостерігається позитивний баланс оцінок. Безпечнішими, на думку опитаних містян, є «Хімселище», район «Д» та «Митниця». Однак найбільш небезпечними вважається Південно-західний район. Принаймні так вважає 17% опитаних. За словами міського голови, ця інформація буде передана правоохоронним органам, а також громадським формуванням з охорони порядку, які діють у Черкасах.

Якість надання освітніх послуг

За результатами соціологічного дослідження виявилося, що за якістю надання освітніх послуг найкраща ситуація у позашкіллі, в школах, а потім у дошкільній освіті. Кожна четверта родина мала проблеми із влаштуванням дитини у дитячий садок. І це не зважаючи на те, що кожного місяця на офіційному порталі оприлюднюється вільні місця у дитячих садках міста.

Завдання на цей рік – запровадити додаткові заходи і зменшити рівень незадоволеності щонайменше до 10%. Сергій Одарич говорить, що проблема з улаштуванням дитини у дитячий садок – надумана. Спеціально створюється ситуація, при якій батьків змушують сплачувати за те, щоб їхня дитина потрапила у садок.

Якість надання медичних послуг

За даними соціологічного дослідження, 22% опитаних вважають, що ситуація з наданням медичних послуг погіршилася, а 59% вважають стан забезпеченості із медикаментами – незадовільним.

— Якщо нам вдається ставити нове обладнання, облаштовувати діагностичним обладнанням поліклініки, то з медикаментами ситуація критична. Ми змогли забезпечити медикаменти лікарню № 3 для того, щоб хворі, які туди потрапляють, мали можливість лікуватися там перші три дні. Якщо ж забезпечити усі лікарні і поліклініки медикаментами, на це необхідно сотні мільйонів гривень. Необхідно буде закрити школи, садочки, вимкнути освітлення по місту, але тоді медикаментами будуть забезпечені усі лікувальні заклади. Переконаний, що вихід – у програмі медичного страхування, – говорить Сергій Одарич.

Цього року планують запровадити програму медичного страхування для працівників бюджетної сфери. Це зменшить фінансове навантаження на людину, позбавить можливості лікувальні заклади брати додаткові кошти, адже за медикаменти сплачуватиме страхова компанія. Вона ж і контролюватиме якість надання медичної послуги.

Куди витратите 100 гривень?

Таке запитання традиційно ставлять респондентам під час опитування.
18,5% готові витратити на охорону здоров’я. 13% – на ремонт доріг. За словами міського голови, це свідчить про те, що люди готові вкладати у ремонт доріг. Приміром, минулорічний проект, коли громада спільно із комунальниками за допомогою осколу здійснювали ремонт провулків і невеличких вулиць. Таким чином було облаштовано по місту близько півсотні. Причому місто надавало оскол, а мешканці «скидалися» на роботу техніки. Тому є можливість продовжити цю практику і цього року.

Хто хоче залишитися у Черкасах?

Результати відповіді на це запитання, за словами міського голови, дуже тривожні. Протягом трьох років ситуація незмінна. Лише половина громадян міста пов’язує майбутнє з Черкасами. Інші шукають, як переїхати. 
— Це ненормальний показник. Шукають місця, де краще, фінансово забезпечені. З тих, хто хочуть лишитись – безробітні, пенсіонери, люди із середньою освітою. Бажання залишитися у місті залежить від багатьох чинників – від того, чи є гаряча і холодна вода у крані, від того освітлюються чи ні вулиці у нічний час, чи є робота. Коли ми доведемо показник, що 75% жителів хочуть залишитися у Черкасах, тоді ми досягнемо нормального стану розвитку. У місті мають лишатися успішні люди, – говорить Сергій Одарич.

Поділитися цією новиною з друзями
1 усього коментарів до цього дописуПоказати ваші
  1. Відповіcти

    Не патріоти у нас люди! Я в свій час виїхала з дому на пару років, потім пожалкувала і повернулася.

Залиште свій коментар

Погода на Черкащині

Погода у Каневі
Погода у Золотоноші
Погода у Черкасах

ДЗВІН © 2013 Усі авторські та суміжні права застережено

Черкаська обласна громадсько-політична газета "ДЗВІН"
Телефон редактора:
Електронна пошта:

Понравился мой блог "ДЗВІН"? Тогда советую Вам почитать Гагарин и Смоленск кино.
Погода у Чигирині

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер: