ДЗВІН

Верховна Рада фактично заборонила акції протестів і обрізала права журналістів

1340708Верховна Рада ухвалила закон, який унеможливлює проведення акцій «автомайдану».

Сьогодні 235 народних обранців провладної більшості проголосували за закон «Про внесення змін до закону України „Про судоустрій і статус суддів“ та процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян» № 3879.

Згідно із документом, тепер рух в автоколонах з більш ніж п’яти автомобілів без узгодження з МВС караються штрафом від сорока до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням права керування транспортними засобами на 1-2 роки з вилученням транспортного засобу.

Крім того, закон забороняє участь у масових акціях «у масці, шоломі або з використанням інших засобів чи способів маскування». Порушення цієї норми тягне за собою накладення штрафу чи адмінарешт. Встановлення під час протестів «малих архітектурних форм» без дозволу силовиків каратиметься аналогічно.

За умисне поширення завідомо недостовірних відомостей, що ганьблять честь і гідність іншої особи, в тому числі в Інтернеті, документ передбачає покарання штрафом від п’ятдесяти до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин, або виправними роботами на строк до одного року. Зокрема, до кримінального кодексу вноситься ст.110-1 “екстремістська діяльність”, де передбачено відповідальність за “поширення екстремістських матеріалів у мережі інтерет, у соціальних мережах, на масових зібраннях…”.

За блокування будівель, які забезпечують діяльність органів державної влади і об’єднань громадян, можуть карати в’язницею сроком до п’яти років.

У пояснювальній записці необхідність ухвалення цього закону обгрунтовано «суттєвим загостренням політично-соціальної кризи» в Україні.

Сьогодні Рада також посилила захист суддів.

Поділитися цією новиною з друзями
Залиште свій коментар

Погода на Черкащині

Погода у Каневі
Погода у Золотоноші
Погода у Черкасах

ДЗВІН © 2014 Усі авторські та суміжні права застережено

Черкаська обласна громадсько-політична газета "ДЗВІН"
Телефон редактора:
Електронна пошта:

Понравился мой блог "ДЗВІН"? Тогда советую Вам почитать Гагарин и Смоленск кино.
Погода у Чигирині

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер: