Мороз і сонце – день чудовий? Для поетів так. Але не для людей, яких невблаганна доля позбавила даху над головою. За дві доби морози вбили двох жителів області і ще дев’ятьох відправили на лікарняні ліжка. Смертельний холод забрав життя 64-річного жителя Хлистунівки, Городищенського району, чоловік замерз на смерть у дворі власного будинку, і 39-річного черкащанина, який помер від переохолодження на центральній вулиці обласного міста.
Хроніку сумних подій оприлюднило управління ДСНС в Черкаській області.
30 січня до Чорнобаївської центральної районної лікарні із діагнозом обмороження верхніх кінцівок було доставлено 48-річного мешканця с. Москаленки. Чоловіка було госпіталізовано до травматологічного відділення. Цьогож дня із загальним переохолодженням організму до цієїж лікарні було госпіталізовано 36-річного мешканця с. Кліщенці. Стан потерпілого лікарі оцінюють як тяжкий.
Ще один потерпілий внаслідок обмороження верхніх та нижніх кінцівок I-II-го ступеня, мешканець с. Вікторівка Маньківського району, був госпіталізований до районної лікарні.
До Золотоніської районної лікарні за медичною допомогою із обмороженням верхніх кінцівок II-III ступеня звернулася 87-річна пенсіонерка с. Хрущівка. Потерпіла була негайно госпіталізована.
У Черкасах на бульварі Шевченка виявлено тіло 39-річного чоловіка. За попередніми даними він загинув через переохолодження. Остаточну причину його смерті буде встановлено після проведення судово-медичної експертизи.
31 січня у с. Хлистунівка, Городищенського району у дворі поряд із власним житловим будинком сусіди виявили тіло 64-річного місцевого жителя. Попередня причина загибелі чоловіка – переохолодження.
Цього ж дня до Уманської центральної районної лікарні із діагнозом обмороження верхніх кінцівок було госпіталізовано одразу 3-х жителів із сіл Бабанка та Собківка. Із аналогічним діагнозом до Маньківської центральної районної лікарні було госпіталізовано жителя смт. Буки.
1 лютого до Шполянської районної лікарні із загальним переохолодженням звернулася 64-річна пенсіонерка із м. Шпола. Потерпіла була негайно госпіталізована.
Стан здоров’я всіх потерпілих лікарі оцінюють як задовільний.
Черкаські рятувальники вкотре звертаються до жителів області та нагадують, щоб уникнути переохолодження та обмороження, потрібно в першу чергу утриматися від довготривалого перебування на вулиці.
Пам’ятайте, що зловживання алкоголем є першопричиною лиха. У цьому стані людина втрачає здатність адекватно оцінювати та контролювати власний стан, відчувати й аналізувати переохолодження.
Від початку морозів У ДСНС України у Черкаській області спільно з органами місцевої влади організували роботу 184 пунктів обігріву, в яких будь хто може отримати соціально-гуманітарну допомогу, гарячий чай та харчування.
За останню добу в пунктах обігріву області отримали допомогу 145 громадян.
За час їх функціонування, за соціально-гуманітарною а також психологічною допомогою до цих місць прихистку звернулось 803 громадяни.
В області за минулу добу на 30 маршрутах роботи соціальних патрулів було виявлено 10 громадян які потребували допомоги.
Мирослав Дебич
Думка читачів