Війна не вважається завершеною доти, поки не буде поховано останнього загиблого солдата.
Благородною справою встановлення осіб бійців Червоної арміїі, які загинули захищаючи Черкащину від фашистської навали вже багато років займаються пошуковці під керівництвом почесного пошуковця Анатолія Фартушного
спільно із бійцями Державної прикордонної служби України.
Як повідомив сайт обласного УМВС, у справі встановлення особи загиблого червоноармійця, уродженця Баку (Азербайджан) Сардарова Григорія Артемовича, допомогли експерти Науково-дослідного експертно-криміналістичного центру при УМВС України в Черкаській області.
Так, завдяки завідувачу лабораторії проведення наукових експертиз НДЕКЦ Леоніду Сидоренку пошуковцям вдалось прочитати листки із «медальйону смерті», який був знайдений пошуковцями в урочищі Зелена брама. Там в далекому 1941 році в оточення фашистських військ потрапили 6-а і 12-а армії Південно-західного фронту, частини прикордонних комендатур, та 10-а дивізія НКВС. Зазвичай, особи загиблих солдат встановлюють за допомогою «медальйонів смерті» – металічних капсул, у які кожний солдат вкладав два папірці із інформацією про себе. От тільки, пролежавши десятки років у землі, медальйони ржавіли. Папірці, що в них знаходились, зітлівали. Тож відкрити їх, витягти папірці неушкодженими і встановити текст повідомлень без експертів не можливо. На щастя у розпорядженні Науково-дослідного експертно-криміналістичного центру при УМВС України в Черкаській області є відповідні апаратура та фахівці.
Експерт Леонід Сидоренко витратив багато днів на те, щоб відкрити капсулу медальйону, розгорнути папірці та відновити текст вкладеного туди папірця. Завдяки цьому і було встановлено особу червоноармійця Сардарова Григорія Артемовича, який поклав життя захищаючи нашу Вітчизну.
Тепер перед пошуковцями інше завдання – знайти родичів загиблого бійця та повідомити їм про його долю.
Думка читачів