ДЗВІН

Головний рабин України вимагає знести хрест в Умані. А заразом і в Городищі

376238Головний рабин Києва і України, глава Об’єднання іудейських релігійних організацій України, член Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій Яків Дов Блайх вважає встановлення хреста в Умані провокацією.

Своїми роздумами Яків Дов Блайх поділився з головним редактором медіа-проекту “Київ єврейський” Елеонорою Гройсман.

“Україна – не єврейська держава, тому євреї поважають встановлювані на українській землі символи християнської віри – хрести. Проте, хрест поставлений в Умані у безпосередній близькості від могили рабі Нахмана – це явна провокація”, – стверджує Головний рабин Києва і України.

На переконання Дов Блайха, десятки тисяч паломників-хасидів, що прибувають в Умань на Рош-га-Шана зі всього світу заради молитви біля могили цадика Нахмана, не зможуть молитися біля ставка, бо там стоїть православний хрест – символ іншої віри. У той час, як колективна молитва обмивання є важливим ритуалом хасидів.

“Я розмовляв з лідерами християнських конфесій. Вони не схвалюють хрест у цьому місці. Вони цей хрест не встановлювали і не мають до нього ніякого стосунку, це зробили громадські активісти. Які не спитали дозволу ні в духовних осіб, ні у державних”, – зазначає Головний рабин Блайх.

“Я вважаю, що хрест, що нещодавно з’явився, в Умані у могили раби Нахмана – це не єврейська проблема. А державна. Влада повинна розібратися. І я дуже сподіваюся, що найшвидше. Тому що, якщо без дозволів, де завгодно, хто завгодно будує що захоче, то в таких випадках влада повинна розбиратися і наводити лад”, – переконаний Яків Дов Блайх.

Він також вважає встановлення хреста на єврейському кладовищі в Городищі схожою провокацією проти євреїв: “Не може на єврейському кладовищі стояти православний хрест, йому там не місце. Це так само очевидно як те, що євреї ходять в синагогу, а православні в церкву”.

Варвара Горова
Поділитися цією новиною з друзями
1 усього коментарів до цього дописуПоказати ваші
  1. Відповіcти

    Вони взагалі подуріли зараз вони вимагають зняти хрести а потім заставлятимуть робити обрізання. Хай забирають прах до себе до дому і там поклоняються йому. Вони розпалюють ворожнечу своїми заявами. Взагалі ми господарі на свої богом даній землі і ми вправі робити так як забажаємо.

Залиште свій коментар

Жартома :-)

Хроника событий: "По свидетельствам очевидцев, в Славянске "правый сектор" разбрасывал визитки Яроша и Коломойского..."
----------------------------------------------
Штирлиц шел по Славянску и ничто в нем не выдавало российского военного, кроме формы, купленной в любом магазине, автомата АК-100 и фразы "отойди за поребрик", которую он повторял к месту и не к месту...
----------------------------------------------
По статистике, 63% россиян поддерживают всё...

Погода на Черкащині

Погода у Каневі
Погода у Золотоноші
Погода у Черкасах

ДЗВІН © 2014 Усі авторські та суміжні права застережено

Черкаська обласна громадсько-політична газета "ДЗВІН"
Телефон редактора:
Електронна пошта:

Понравился мой блог "ДЗВІН"? Тогда советую Вам почитать Гагарин и Смоленск кино.
Погода у Чигирині

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер: