ДЗВІН

Черкаський художник “вирізав” Руслану, “Беркут” і козака-Гаврилюка

Майдан надихнув черкаського художника Миколу Теліженка на створення тематичних робіт. Героями витинанок митця стали Руслана, майданівці, Михайло Гаврилюк, якого катували “беркутівці”.

Першу роботу, “Вогні на Майдані”, Теліженко присвятив Руслані.

7_02

“Зробив 3 грудня, після подій з розгоном Майдану і побиттям студентів. На витинанці створив символ Майдану Незалежності, хоча мені він і не подобається, але народ його сприймає. А від цієї статуї розходяться кола – кола незалежності. Так як кинеш камінчик у воду і кільця розростаються. Мені здається так і наша незалежність – наростає , наростає. У колах люди – це не якісь конкретні , а маса – так , як на Майдані”, – цитує художника 0472.ua.

Друга витинанка присвячена Гаврилюку. Називається вона “Козак Михайло, беркутня і всяка чортівня”.

7_02_1

“На другий день зробив після того , як по телевізору показали , як знущався “Беркут”… У центрі – козак, а його обплутують усілякі темні сили – беркутня , чортівня… Що українець робить з українцем ? Це величезна трагедія. Якщо тобі дано меча або кийок, це не означає, що ти можеш знущатися над таким же. Михайло зробив немаленький подвиг , витримавши все те, – каже Микола Матвійович. – До речі, Філарет сказав, що козак Михайло – це образ всієї України , яка бореться”.

Третя робота – “Різдво на Майдані”. Про неї Теліженко розповідає так:

7_02_2

“Колядки на вулиці співають, в майстерні – “5 канал” показує, а я роблю витинанку. Сюди помістив все мізансцени, які тільки є в Різдвяну ніч: Марія з Йосипом в яслах, священики, ялинка, тризуб нагадує, ангели, і вся коляда йде обрамленням: там і смерть, і ангел, і цар Ірод, кобзар на кобзі грає, беркутня, як безпосередній учасник цієї площі, а вгорі люди намети розтягують, тут кутю варять у котлі, тут в литаври б’ють, а гриви у коня в зірках. Європейських”.

Варвара Горова
Поділитися цією новиною з друзями
Залиште свій коментар

Погода на Черкащині

Погода у Каневі
Погода у Золотоноші
Погода у Черкасах

ДЗВІН © 2014 Усі авторські та суміжні права застережено

Черкаська обласна громадсько-політична газета "ДЗВІН"
Телефон редактора:
Електронна пошта:

Понравился мой блог "ДЗВІН"? Тогда советую Вам почитать Гагарин и Смоленск кино.
Погода у Чигирині

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер: