ДЗВІН

Янгол-охоронець черкаської громади (ексклюзивне інтерв’ю)

DSC00296+Сьогодні Наталія Старікова, у недавньому минулому очільниця обласного «Фронту змін», а тепер заступник голови обласної організації ВО «Батьківщина», по суті, перебрала лаври найяскравішої опозиціонерки у Черкаській обласній раді у багаторічної незмінної «принцеси революції» Любові Майбороди. За три роки Наталії Володимирівні, яка прийшла в політику із посади керівника великого черкаського підприємства (ВАТ «Юрія») вдалося не просто вникнути у тонкощі депутатської кухні, а й примусити владу рахуватись із думкою малочисельних опозиційних фракцій. Згадати хоча б нашумілу історію із виділенням коштів на лікування хворих на ниркову недостатність у приватній клініці «Фрезеніус»: обласна влада блокувала фінансування, однак завдяки рішучості самих хворих та наполегливості і послідовності Старікової гроші вдалось вибити. Депутатка і пікетувала разом із своїми підопічними обласну адміністрацію, і відстоювала їхні права на численних «засідачках» із обласними чиновниками. Зрештою, пацієнти «Фрезеніуса» інакше, як своїм янголом-охоронцем, її не називають. До речі, таким самим ніжним епітетом часто характеризують Старікову і її колеги по опозиції.

Старікова встигає все: направляти «пачками» депутатські звернення щодо проблем громади чи окремих громадян у різноманітні владні інстанції, об’їздила майже всю область, зустрівшись із сотнями людей, брала участь у акціях протесту людей в різних куточках Черкащини. Колеги по опозиції навіть часто ставлять їй запитання, як їй вистачає на все часу. А Наталія Володимирівна лише сміється у відповідь. Мовляв, я ще й знаходжу час побавитись із онуками, бо головне – системна робота.

– Вітаємо Вас з призначенням заступником голови обласної парторганізації “Батьківщина”. За які напрямки партійної роботи Ви будете відповідати та які завдання ставите перед собою на цій посаді?

– Дякую членам Черкаського обласного бюро ВО “Батьківщина” за довіру й оцінку моєї роботи в організації. Вважаю правильним принцип кадрової роботи осередку спочатку придивитися до претендента: що він може зробити в організації, які він має цінності і принципи, подивитися на результат його справи. А потім, якщо він дійсно один із найкращих, то, як мотивацію призначити на посаду.

Посаду розцінюю як отримання визначених повноважень та відповідальності за певний обсяг робіт. Я призначена заступником голови парторганізації по роботі з депутатським корпусом. Ставлю завдання прості й зрозумілі, але важливі. Насамперед, виправдати статус депутата як представника народу, делегованого в раду людьми. Серед основних його зобов’язань – захищати інтереси та конституційні права пересічних українців, черкащан.

Разом із головою обласної партійної організації “Батьківщина” Анатолієм Бондаренком ми спланували подальші заходи на активізацію діяльності депутатів. Це й виступи на сесіях рад стосовно вирішення нагальних для громади проблем, відкриття громадських приймалень або організацію виїзних громадських приймалень, куди би люди могли звернутися за юридичною консультацію, написати звернення з болючих проблем, підняти та разом вирішити питання міста, району, села. У кожному районі в осередку “Батьківщини” є такі приймальні. Тобто, люди мають можливість будь-де звернутися по допомогу до нас. Упевнена, що громадські приймальні мають працювати і по селах. Це ми вже почали робити. Такі приймальні працюють і в депутатів, і в партійців. Так, нещодавно в Геронимівці відкрилася громадська примальня координатора Ради опозиційних сил Черкащини Леоніда Даценка. У Мошнах – моя приймальня як депутата обласної ради. У Черкасах кілька місяців працює приймальня для виборців Черкаського району. Даценко приймає людей ще у Каневі та Золотоноші.

Окрім цього, депутату дуже важливо бути поруч із громадою: частіше спілкуватися, обмінюватися думками, разом шукати вирішення важливих проблем політики, економіки, соціальної сфери, медицини й освіти. А для цього потрібно проводити громадські слухання якомога частіше. Звітуватися перед своїми виборцями, отримувати завдання від них.

– Чи пов’язане це призначення з майбутніми виборами на двох черкаських “проблемних” округах – 194-у та 197-у?

– Не пов’язане. Хоча кожен депутат, член партії “Батьківщина” розуміє, що на сьогодні одне з головних завдань партії – захистити вибір черкащан 194 і 197 виборчих округів та дати їм можливість мати своїх, народних, представників у Верховній Ради, Леоніда Даценка й Миколу Булатецького, для того, щоб проблеми Черкащини вирішувалися швидше й результативніше.

– Ви також будете очолювати виборчий штаб кандидата від опозиції по 197 виборчому округу Леоніда Даценка. Це ваше власне бажання чи, як кажуть, партійна “рознарядка”?

– Леонід Даценко першим запропонував мені очолити його штаб на Черкащині і, звичайно, я пристала на пропозицію. Ми з ним соратники по опозиції, разом працюємо третій рік. У 2010 році вперше в Україні Даценкові вдалося згуртувати в Об’єднану опозицію Черкащини більше 20 партійних осередків і громадських організацій, ставши її координатором й очоливши раду опозиційних сил. Це відповідальна робота. За цей час вдалося досягти значних результатів, зробити багато добрих справ для громади. Ми разом боролися проти закриття шкіл, ставали на захист лікарень, “вибивали” кошти на лікування гемодіалізних хворих з “Фрезеніусу”, боролися за повернення пільг для пенсіонерів та чорнобильців. Працюємо командно як однодумці й однопартійці. Заради змін у країні готові спрямувати всі наші зусилля.

– Кого ви вважаєте найбільш небезпечними суперниками для свого кандидата?

– Про суперників не хвилюємося. Різниці немає, хіба що тільки в прізвищах. Провладні кандидати триматимуть відповідь перед людьми за провальні антинародні реформи (пенсійну, медичну, земельну), за розквіт корупції, за продажні суди, за знищення малого й середнього бізнесу, закриття підприємств.

Їм уже дали оцінку виборці в минулому році, коли Партію регіонів підтримали тільки 18% черкащан.

– Нещодавно ви повідомляли, що вже встигли об’їхати більшість сіл округу. Поділіться спостереженнями.

– З одного боку, зустрічі з людьми приємні. Де ще знайдеш таких працьовитих, доброзичливих, талановитих, щирих людей? Але, на жаль, доведених владою до зубожіння. Вони вболівають за долю України і не складають руки у важкі часи. Навіть сьогодні. Бо проблеми нинішніх сіл схожі між собою. Це знищені лікарні. Із 52 сільських лікарень в області залишилось 22, та й ті збираються реорганізовувати. На 197 окрузі в усіх селах позалишалися хіба що бідні ФАПи без транспорту й фахівців, з мінімальним набором ліків, без умов стаціонарного лікування. Закриті школи. За 2011 рік на Черкащині ліквідували 17 шкіл, із них 6 – в Канівському районі. На жаль, на минулій сесії обласної ради мою пропозицію спрямувати кошти на ремонт сільських шкіл, керівники області “не почули”. 80% закладів були і є непідготовленими до нормальних умов начання дітей. Провладна більшість віддала перевагу профінансувати ремонт Будинку Рад на 1 млн. грн., аніж виділити гроші на школи. У селах – тотальне безробіття. Люди “живуть із городів”. Якщо вже в Мошнах, селі, розташованому не так далеко від обласного центру, нема роботи, хоча кілька років тому там працювало 24 підприємства і організації, забезпечуючи робочі місця, то що говорити про більш віддалені села?

Як депутат, я виконую і буду виконувати свої зобов’язання перед громадою. Але потрібно зрозуміти просту річ. Один без одного: депутат без громади, а громада – без депутата, мало що можна зробити. Депутат сильний, коли його підтримує громада. Результативними є тільки спільні зусилля. Якщо громада активна, виявляє ініціативу, то разом ми можемо гори звернути! Влітку до мене звернулися мешканці Черкас, які проживають по бульвару Шевченка, 132. Вони протестувати проти будівництва перед будинком магазину. Власник магазину їх надурив, надурив міську владу, обіцяючи збудувати зупинку громадського транспорту. В результаті спільними діями ми домоглися, що будівництво було зоборонено. І прикладів співпраці депутата й активної громади я можу розповісти багато. У Софіївці селяни не допустили закриття школи, в Каневі – підвищення вдвічі ціни на гуртожиток одного з навчальних закладів, на Чигиринщині люди добивалися розірвання угоди з орендарем, який не дозволяє місцевим користуватися ставками.

– Фальсифікатори минулорічних виборчих перегонів на проблемних округах жодним чином не покарані, тож виборці цікавляться: Чи означає це, що в ОВК ми побачимо все тих же крутіїв і ті ж руки, “які ні в кого голосів не крали”?

– Я не виключаю, що на виборах 15 грудня розгортатиметься такий же сценарій, як і минулого року. Фальшування, підкуп, адміністративний тиск, переписування протоколів, “Беркут”… Або навіть гірший. Але “дякуємо” владі за такий досвід, бо тепер ми є більш поінформованими про відповідальність стосовно захисту людей, захисту результатів виборів, про всі загрози виборчого процесу. Будемо робити все для того, щоб вибори пройшли максимально чесно і, найголовніше, щоб волевиявлення черкащан було захищене і 300 тисяч виборців отримали нарешті своїх представників у Верховній Раді. На сьогодні можемо сказати, що разом із опозиційними партнерами – партіями “УДАР” і ВО “Свобода” ми підібрали досвідчених, компетентних членів ОВК.

– Ви є депутатом обласної ради і не раз з цифрами і фактами озвучували тривожну ситуацію в певних галузях, на окремих об’єктах, у місцевих громадах. Що на даний момент вас в житті регіону непокоїть найбільше? Як в цьому плані збирається діяти обласна “Батьківщина” та її депкорпус?

- На початку бесіди я говорила про те, що разом із колегами по партії будемо працювати на активізацію депутатської роботи. По-друге, виходячи із загрозливої ситуації, в якій опинилася Черкащині в останній час (нагадаю, що за рівнем соціально-економічного розвитку у 2012 році наша область – одна з найвідсталіших на Україні, ми в трійці відстаючих з динаміки будівництва, четверті знизу за фінансовими результатами підприємств, п’яті знизу – за динамікою промисловості і темпам введенням в експлутацію нового житла. Зате опинилися в лідерах із розкрадання коштів на будівництві і ремонті автошляхів!), це не створює перспектив для вдалого розвитку краю надалі. Тож на найближчих сесіях будемо ставити питання, щоб звернутися до Верховної Ради про скасування тих реформ (пенсійної, медичної, податкової), які не тільки не ведуть до покращення життя українців, а навпаки, погіршують його. Тут не потрібно зайвих доказів, бо всі ми відчуваємо, як живемо. Підніматимемо також питання “кризи платежів”, яка виникла через затримку проплат рахунків місцевих бюджетів через службу Держказначейства. Через це не виплачуються зарплати бюджетникам, лікарні не можуть закупити медикаменти, бюджетні організації – розпочати опалювальний сезон… Разом із колегами по фракції будемо ініціювати звернення обласної ради до Верховної Ради з проханням втрутитися і навести лад із ситуацією.

Ігор Сичов
Поділитися цією новиною з друзями
2 усього коментарів до цього дописуПоказати ваші
  1. Відповіcти

    Умнічка! Побільше б таких депутатів!!! А ще Наталя Володимирівна просто красива жінка. І дивлячись на неї ніколи не скажеш, що їй за 50. Віка і здоров’я!!!!

  2. Відповіcти

    Пишаюся Вами, горда тим, що маю можливість працювати разом з Вами заради досягнення спільної мети. Терпіння Вам і наснаги в подальшій роботі. Так тримати!

Залиште свій коментар

Жартома :-)

- Ви зрозуміли чому Путін продовжує називати українців БРАТами?
-Чому?
- Зверніть увагу на корінь БРАТи. Це він так натякає, що Україна має йому усе ВІДДАТИ.
----------------------------------------------
- Чув: "Країни "Великої сімки" зберуться у Гаазі"?
- А Путін?
- Його туди згодом ПРИВЕЗУТЬ.
----------------------------------------------
У Донецьку пройшов мітинг під гаслами «Янукович, Виходь!» і «Янукович, повернись!»
- Заманюють, - здогадався Янукович...

Погода на Черкащині

Погода у Каневі
Погода у Золотоноші
Погода у Черкасах

ДЗВІН © 2014 Усі авторські та суміжні права застережено

Черкаська обласна громадсько-політична газета "ДЗВІН"
Телефон редактора:
Електронна пошта:

Понравился мой блог "ДЗВІН"? Тогда советую Вам почитать Гагарин и Смоленск кино.
Погода у Чигирині

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер: