ДЗВІН

Програму соціально-економічного розвитку Черкащини виконують мляво. Бо інші пріорітети…

На сьогоднішній сесії обласної ради заявила, що нас, депутатів Черкаської обласної ради фракції ВО “Батьківщина” непокоїть виконання програми соціально-економічного розвитку Черкаської області на 2013 рік. У цьому документі знайшли своє відображення найгостріші проблеми мешканців області, визначені завдання й заходи, шляхи їх реалізації та конкретні терміни виконання.

Під час спілкування із черкащанами в громадських приймальнях, на виїзді в районах області, ми часто чуємо їх занепокоєння: наскільки дієво влада вирішує проблеми громади. Людей турбує функціонування шкіл і лікарень, культурних закладів, створення робочих місць, відкриття і стабільна робота об’єктів промисловості і виробництва, проблеми екології. Зокрема, багато із цих питань прописані в програмі соціально-економічного розвитку.

Програма соціально-економічного розвитку Черкаської області затверджена більшістю голосів депутатського корпусу 28 грудня 2012 року. Відтоді минуло більш ніж півроку.

Зважаючи на сказане вище, вважаємо за необхідне забов’язати керівників департаментів й управлінь облдержадміністрації проінформувати депутатський корпус обласної ради про хід виконання програми. Ми хочемо почути “з перших вуст” об’єктивний і чіткий звіт по ключових напрямках про виконання заходів і завдань, затверджених на І півріччя 2013 року. Ми ініціюємо цей звіт, аби зрозуміти – якими обсягами і чи вчасно виконуються завдання? Які існують проблеми і перешкоди для реалізації та їх причини? Які шляхи можна застосувати, щоб пришвидшити результат?

Прикро, але, вивчивши виконання програми по деяким розділам, можна зробити висновок, що програма реалізовується досить мляво або не виконується зовсім, часто з перенесенням термінів виконання на наступний рік. Говоримо насамперед про охорону здоров’я і освіту.

Так, у отриманих відповідях на депутатські запити про реалізацію програми в галузі освіти бачимо таке: із 27 заходів виконано 3-4 частково. 80% невиконано. То для кого пишеться програма? Невже для чиновників, щоб рапортувати “нагору” кожного місяця про хід її виконання “на папері”? За три тижні розпочнеться новий навчальник рік. В яких умовах вчитимуться діти, скажімо, Маньківського НВК ЗОШ І – ІІІ ступенів гімназія, де тільки виготовлено та погоджено проектно кошторисну документацію на реконструкцію даху? Чи діти Кам’янської школи №2, де ремонт даху не встигли виконати цього року і перенесли на наступний? Невже в бюджеті немає коштів, аби до 1 вересня поміняти вікна у Кам’янській, Гельмязівській чи Бубнівсько-Слобідській (Золотоніський район) школах? Навіщо переносити ці заходи на наступний рік? Невже не можна вишукати кошти, щоб ліквідувати брак 205 місць у дитячих садочках Кам’янки. Департамент освіти пояснює – для вирішення проблеми відкриють додатково дві групи. Це 50 місць. А що робити батькам решти 150 дітей?

Відсутність молодих кадрів на селі – болюча проблема. Частково її можна вирішити, забезпечивши молодих спеціалістів житлом. Згідно програми соціально-економічного розвитку області, у 2013 році забезпечити житлом мали 100 освітянських та 180 медичних родин. Утім, лише 10 родин педагогічних працівників за півроку отримали житло, медичних – і того менше: 5. Маємо великі сумніви, що і по цьому пункту програму буде реалізовано у повному обсязі до кінця року.

Охорона здоров’я. Відповіді на депутатські звернення з профільного департаменту швидше нагадують банальні відписки, ніж грунтовний звіт. Довелося з’ясовувати безпосередньо на місцях про реалізацію запланованих у І півріччі заходів. От що ми маємо:

• Добудова акушерського корпусу міського пологового будинку в Умані – не розпочато

• Будівництво хірургічного відділення районної лікарні в Городищі – не виконано

• Завершення реконструкції покрівлі діючого 3-поверхового корпусу стаціонару лікарні в Городищі – не розпочато

• Будівництво інфекційного корпусу районної лікарні в Монастирищі – не розпочато

• Будівництво І-ІІ черги в центральній районній лікарні в Червоній Слободі – не розпочато

Показово, що стартувало виконання лише пріорітетного для обласної влади завдання – спорудження обласного перинатального центру в Черкасах. Роботи почалися, згідно інформації департаменту охорони здоров’я, з 1 червня.

А тим часом відбувається знищення медицини, особливо на селі. Лише в 2011 році по всій України скорочено близько 300 лікарняних закладів та тисячу лікарів усіх спеціальностей. В 2012 році ця загрозлива тенденція лише продовжилась. Результати таких недолугих дій не забарились – в Україні спостерігається зростання загального рівня захворюваності. Так, якщо в 2010 році зареєстровано 417 тисячі 893 випадки виявлень новоутворень, то в 2012 – вже на 15 тисяч більше. Якщо говорити про Черкащину, то тут із 52 лікарень у селах та районах лишилася половина…

Дивує позиція обласної ради, яка, знаючи про кричущий стан в освіті та в охороні здоров’я, спрямовує мільйони гривень на ремонти ОДА та Будинку рад. В чиновників інші пріорітети….

 

Поділитися цією новиною з друзями
1 усього коментарів до цього дописуПоказати ваші
  1. Н.В. На мою думку потрібно активізувати роботу з депутатами місцевих рад….
    великих “вождів “спитайте вони хоч знають керівників районних фракцій..
    і як вони спілкуються зними… як доводиться до них інформація…
    і задайте собі питання :як ми їх підтримуємо ; як ми їх об’єднуєм для вирішення
    соціально-економічних програм….

Залиште свій коментар

Погода на Черкащині

Погода у Каневі
Погода у Золотоноші
Погода у Черкасах

ДЗВІН © 2014 Усі авторські та суміжні права застережено

Черкаська обласна громадсько-політична газета "ДЗВІН"
Телефон редактора:
Електронна пошта:

Понравился мой блог "ДЗВІН"? Тогда советую Вам почитать Гагарин и Смоленск кино.
Погода у Чигирині

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер: