ДЗВІН

Операція «Нерест». Браконьєрів знову лякають штрафами

karas2Із 1 квітня по 10 червня в області розгорнеться операція «Нерест». Відповідно до спільного плану дій працівників обласного УМВС, Держекоінспекції та Черкасирибоохорони у період проведення операції водойми області патрулюватимуть мобільні рейдові групи. Правоохоронці виявлятимуть і припинятимуть факти хижацького вилову риби, риболовлі в заборонених місцях, інших порушень правил рибальства, і в тому числі незаконного придбання чи збуту риби.

В період нересту промислове чи любительське рибальство та пересування будь- яких плавзасобів на водних об’єктах, крім суден спеціально уповноважених органів, які здійснюють охорону водних живих ресурсів, заборонене. Крім того у цей період на водних об’єктах діятиме ряд обмежень. «На час з 9 травня до закінчення оголошення нерестового періоду риби, плавання маломірних (малих) суден дозволяється лише в 20-метровій смузі в здовж суднового ходу на р. Дніпро. Причалювати до островів і берегів дозволяється тільки з боку, що безпосередньо межує з судновим ходом, за виключенням заказників та заповідників. Вихід у плавання з 9 травня до закінчення оголошення нерестового періоду риби дозволяється тільки з баз стоянок маломірних (малих) суден: 001,002,003,005,055, «Нептун», Свидівоцький причал, яхт-клуб «Парус», а також з баз відпочинку та прокату прогулянкових маломірних суден.

Вихід у плавання дозволяється лише на зареєстрованих суднах, які мають бортові номери. Забороняється під час нересту проводити у рибогосподарських водних об’єктах та в прибережних захисних смугах днопоглиблювальні, вибухові, бурові, сейсмологічні роботи, видобуток гравію та пісчано-ракушкової суміші. Для рибалок-любителів будуть визначені місця та ділянки, де любительський лов дозволений за умови, що ловити можна тільки з берега однією вудкою з одним гачком, та одним спінінгом з блешнею, виключно у світлу пору доби. Добова норма вилову – не більше трьох кілограм на одного рибалку. За порушення правил вилову риби під час нересту передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність», – інформує сайт обласного УМВС. Там же вказано і види покарання за ті чи інші порушення. Так, за вилов риби під час нерестового періоду дозволеними знаряддями лову у заборонених містах світить штраф до 170 гривень, за використання сіток, павуків, електровудок тощо – до 680 гривень, а за виготовлення та продаж

заборонених знарядь лову можуть оштрафувати на суму до 357 гривень.

«За кожну незаконно виловлену рибину відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №1209 від 21.11.2011 року нараховуються збитки в розмірі: амур білий – 255 гривень; білизна – 255 гривень; верховодка -17 гривень; карась сріблястий – 17 гривень; краснопірка -68 гривень; лин -119 гривень; лящ-170 гривень; плоскирка – 17 гривень; сазан -306 гривень; плітка – 85 гривень; товстолобик -255 гривень; сом – 425 гривень; судак – 510 гривень; щука – 340 гривень; раки – 25,5 гривень», – інформує сайт.

Окрім адміністративного покарання браконьєр легко може стати об’єктом кримінального переслідування. Законодавець передбачив широкий спектр видів покарання від штрафів аж до реальних термінів позбавлення волі.

Мирослав Дебич
Поділитися цією новиною з друзями

Погода на Черкащині

Погода у Каневі
Погода у Золотоноші
Погода у Черкасах

ДЗВІН © 2013 Усі авторські та суміжні права застережено

Черкаська обласна громадсько-політична газета "ДЗВІН"
Телефон редактора:
Електронна пошта:

Понравился мой блог "ДЗВІН"? Тогда советую Вам почитать Гагарин и Смоленск кино.
Погода у Чигирині

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер: